Wpis z mikrobloga

Nie za bardzo wiem czemu miałbyś to wywnioskować z mojego komentarza.


@JimNH777: ok, może się trochę zapędziłem. Chodziło mi o to, że to niekoniecznie musi być kwestia olewania. Cześć rodziców może być na taką korektę zwyczajnie nie stać. Inni mogą się obawiać komplikacji (a tych możliwych w tego typu zabiegach jest bardzo dużo). A jeszcze inni mogą sobie nie zdawać sprawy z możliwości zrobienia czegoś takiego.
  • Odpowiedz
@sowiq: W sumie w Polsce takie operacje wykonuje sie na NFZ i głównie dopiero po osiagnieciu pełnoletnosci, ale racja, jest to kosztowne ze wzgledu na to, ze jest duzo przygotowawczego ogarniania na dlugo przed operacja.
  • Odpowiedz
@kRz222: Ciekaw jestem, czy taka operowana szczęka jest wrażliwsza na kontuzje jako kość, na przykład jakby ktoś gonga #!$%@?ł, albo gdyby właściciel takiej szczęki jebnął gębą o krawężnik.
  • Odpowiedz
Nie myślałeś chyba, że to kwestia dopilnowania, żeby dziecko myło ząbki, ewentualnie jakiegos aparatu ortodontycznego?


@sowiq: Nie jestem ortodontą, ale aparaty potrafią robić cuda w dzisiejszych czasach, łącznie z takimi, które umieszcza się na zewnątrz, na twarzy i wyciągają szczękę; bądź wkręcaniem śrubek w kości i wyciąganiem zębów w ten sposób. Także jeżeli jest na sali jakiś lekarz to chętnie bym przeczytał na ile to jest zamiennik operacji w takich przypadkach
W.....i - > Nie myślałeś chyba, że to kwestia dopilnowania, żeby dziecko myło ząbki, ...
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SkrytyZolw: a co konkretnie jest tutaj podstawą do operacji? Zakładam, że nie wystarczy po prostu mieć brzydkiej twarzy tylko jakiś konkretny defekt - jak się nazywa ta przypadłość?
  • Odpowiedz
łącznie z takimi, które umieszcza się na zewnątrz, na twarzy i wyciągają szczękę;


@WykresFunkcji: jak chcesz niby wyciągnąć szczękę o kilka cm? Tutaj tak czy siak musiała być łamana i wydłużana kość. Podobnie jak robi się np. z nogami - łamie się kość i na śrubach oddała się od siebie obie części o milimetry raz na jakiś czas, czekając aż narośnie nowa tkanka kostna. Mega długi i mega bolesny proces. Tym
  • Odpowiedz