Wpis z mikrobloga

Siema Wykopki, podpytam Was tutaj, bo często dobrzy jesteście w te klocki.
Szukam nowego roweru, który zastąpi mi wysłużonego starego grata ( ͡º ͜ʖ͡º)

Celuję w: uniwersalny rower crossowy, ale niekoniecznie z bardzo agresywną pozycją (z tego względu odpadają gravele/szosy). Najlepiej z amorem powietrznym. Rower, który posłuży do polatania po szutrach, leśnych ścieżkach itd. Ale będzie na tyle wygodny, żeby nałożyć na niego szpej i pojechać w świat na dłuższą wyprawę.

Nadganiam aspekty techniczne, takie jak supporty z dziurką ( ͡° ͜ʖ ͡°), sztywne osie, hamulce hydrauliczne - to będzie dla mnie nowość.

Ogólnie chciałbym wydać jak najmniej, ale z drugiej strony chcę mieć świetny, wytrzymały i prosty rower na lata, więc jakoś przeboleję wyższą cenę, jeśli trafię na rower optymalny. Poszukiwania zacząłem od Unibike Viper, ale okazuje się, że wystarczy trochę dołożyć i mieć coś  z lepszej półki...

1. Trek X-Caliber 7 (4099 PLN)
2. Marin Pine Mountain 1 (5 299 PLN)

Co zbliżonego możecie mi polecić? Może jakaś konkurencja od polskich producentów? Będę bardzo wdzięczny za wszelkie porady....

#rower #mtb #bikepacking
  • 14
  • Odpowiedz
@polskicyklista: stałem kilka miesięcy temu przed podobnym wyborem, z podobnymi kryteriami, acz z mniejszym budżetem. Kupiłem po ciężkim riserczu Gianta Roam1 2020. Niedawno premierę miał model 2021 z paroma niedużymi zmianami.

https://www.giant-bicycles.com/pl/roam-1-disc-2021

Ze swojego jestem bardziej niż zadowolony, masz jeszcze droższy o ok 1000zł model Roam0, ale uznałem, że cena/jakość w modelu 1 jest najbardziej optymalna - chciałem mieć powietrzny amortyzator, osprzęt na poziomie Deore, hydrauliczne hamulce i bezdętkowe opony.
Afrati - @polskicyklista: stałem kilka miesięcy temu przed podobnym wyborem, z podobn...

źródło: comment_1601030013jJYk0fUhVvujny2xuTUeYF.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@polskicyklista: Spoko, dla mnie jeszcze istotnym kryterium była możliwość założenia w perspektywie czasu szerszych opon. Fabryczne 42C są idealne do jazdy w większości sytuacji czy na dłuższe wyprawy po mieszanym podłożu, ale kusi mnie wsadzenie do napierdzielania po lesie czegoś w okolicach 50mm.
Planuję też go na następny sezon otorbić na dłuższe wyprawy z noclegiem i będę brał szpej raczej od JackPack.
  • Odpowiedz
@polskicyklista: te dwa rowery- Trek i Marin są spoko. Ja ze swojej strony mogę dorzucić jeszcze Marin Nail Trail 6 albo coś podobnego do Marin Pine Mountain- Kross Smooth Trail albo Pure Trail, które teraz są w promocji z tego co widzę (tylko, że same S).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@polskicyklista: nie wiem już czego szukasz, czy mtb czy cross bo wkleiłeś mtb a piszesz o crossie, w każdym razie:
Mam tego Treka model 2020 i dla mnie jest super, (zaraz idę pośmigać po lesie:) ), ale Trek to droższa marka i w tej cenie konkurencja może oferować lepszy osprzęt. W tej cenie rozważałem też Cube Attention SL - też już na powietrzu, ale nie mogłem znaleźć w dobrej cenie
  • Odpowiedz
@niemily: Siema niemily. Dzięki za podpowiedź. Chcę spróbować i typowych crossów (jak Unibike Viper) i MTB. Dziś miałem okazję przejechać się na Treku X-Caliber 9 (L-ka) i popatrzeć na X-Calibry 7 (M-ka i XL-ka). Fajnie się na tym jeździ, myślę że moje obawy do pochylonej pozycji są przesadzone. Z plusów: wygląd, estetyka wykonania - bardzo ładna kolorystyka i malowanie ram (pomarańczowy i niebieski). Widziałem też Marina Pine Mountain 1, ale
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@polskicyklista: dzięki, 5 dyszek pękło ( ͡º ͜ʖ͡º)
Chciałem rower, który będzie miał minimum powietrzny amor i będzie mi się podobał wizualnie bo to mnie jednak mega zachęca do jazdy. Budżet ok. 3,5k, po krótkim riserczu zacząłem polować na jakieś promo Cube'a z 2019, był w bardzo ładnym niebieskim malowaniu, ale to był czas gdy przez covid ludzie wyczyścili wszystkie magazyny i nic nie było,
niemily - @polskicyklista: dzięki, 5 dyszek pękło ( ͡º ͜ʖ͡º)
Chciałem rower, który bę...

źródło: comment_1601145110Q7h7VvPUv1bsfie0jw5vOQ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@niemily: no i o to chodzi właśnie! Sprzęt musi się podobać. Czerwony zawsze szybszy, gratuluję udanego wyboru. Ja choruję na kolory takie jak zielony, piaskowy, najlepiej ciepłe odcienie. Wtapiające się w las, przyrodę itd. Ogólnie ten zielony Kelly's bardziej mi się podoba niż Trek, ale muszę oczywiście na żywo zobaczyć i się przymierzyć ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz