Wpis z mikrobloga

#dziwnemysli #informatyka #cobybylogdyby #elektronika #mechanika #morderstwo #terroryzm

Mirki, tak sobie myślę dzisiaj, że mamy tak zajebiste technologie, które cały czas są usprawniane. Robimy deepfaki, używamy faceapek, AI śledzi ruchy twarzy w najnowszych kamerach, aparaty robią super zdjęcia analizując obraz, itp. itd. Co by było gdyby z tych 'ogólnie dostępnych' klocków jakiś świr skonstruował urządzenie, które...

1. Potrafi się sprawnie wspiąć na słup wysokiego napięcia i ładować się na dowolnym odcinku linii energetycznej.
2. Nigdy nie pozwoli się do końca rozładować, jak nie ma prądu w kablach to chowa się np. w lesie i przechodzi w stan uśpienia na kilka dni/tygodni.
3. Jak tylko naładuje się do 100% to korzystając z AI i szybkości obliczeń dzisiejszych procesorów wymyśli najbardziej skuteczny sposób #!$%@? największej liczby osób jaką spotka.
4. Będzie to można samolotem przerzucić do praktycznie każdego miasta. Po prostu powiesz że wieziesz maszynę do szycia.

Tak sobie myślę, Boston Dynamics konstruuje humanobota i idzie im całkiem sprawnie. Pewnie będzie prawo, że nie można 'rootować' takiego sprzętu, etc. Ale sami wiecie jak to się skończy ;) Niektórzy zrobią z nich seks zabawki, a znajdą się świry które... wiadomo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
nadmuchane_jaja - #dziwnemysli #informatyka #cobybylogdyby #elektronika #mechanika #m...

źródło: comment_1600937756RRLTZSFAdWciRdVg5VzD17.jpg

Pobierz
  • 10
@nadmuchane_jaja: najlepszy odcinek Black Mirror ever. Podobno do #!$%@? nie dojdzie. Nazywa się to wiara w dobro człowieka, które jednak zawsze przeważa. Polecam poczytać przemyślenia Jerzego Nowosielskiego
ale musisz wiedzieć gdzie to 'coś' jest


@nadmuchane_jaja: Po co? Wystarczy przybliżona lokalizacja np.: wiem, że jest w promieniu XXX km stąd.

A nuclear weapon detonated between 40 and 400 kilometers can generate an EMP that could affect up to 70% of the U.S. electric power grid, depending upon intensity.