Wpis z mikrobloga

Mirki z #programowanie #arduino #raspberrypi
Wracam do swojego hobby #terrarystyka i planuje zrobić obsługę terrariów prawie automatyczne.
To co będę chciał żeby komp mi sterował to:
1. Włączanie kabla grzewczego jak temperatura spadnie poniżej 25 stopni C
2. Włączanie systemu nawadniania jak wilgotność spadnie poniżej 70%
3. Włączanie oświetlenia żeby imitować pory roku
4. Zapisywanie i kontrola wszystkiego na komputerze

Jakie urządzenie lepiej się do czegoś takiego nada? Gdzie poczytać poradniki jak to ogarnąć? Jestem zielony w programowaniu, ale o to chodzi chyba w hobby żeby poszerzać horyzonty
  • 10
Chcialem zrobic cos podobnego, ale tylko czytanie temp i wilgotnosci na miernikach bezprzewodowych.
Niestety takowych nie znalazlem, albo byly w kosmicznej cenie.
jesli planujesz zrobic czytniki temp blutooth lub wifi i beda one w rozsandnej cenie, to wolaj, sam tez chce taki projekcic zrobic:)
@vuxiu: Ja bym to na Arduino zrobił. Od kilku lat Arduino Mega steruje mi oświetleniem, wentylacją i innymi pierdołami w mieszkaniu. Mam między innymi dwa czujniki DHT22, które wysyłają temperaturę i wilgotność do ThingSpeaka. Sterowanie wszystkim przyciskami, przez stronę internetową w sieci lokalnej oraz Blynk (więc asystent Google, IFTTT, a co za tym idzie Mi Band czy aplikacja SleepAsAndroid może mi zapalić światło jak się obudzę itp.). Dla Twoich zastosowań wystarczy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vuxiu: jeśli ma to być zdalne to wybrałbym nodemcu (w środku masz bodajże esp8266 ale pewności nie mam). W tym masz wifi to połączysz się z komputerem i zapiszesz co tam chcesz. A jeżeli masz większy budżet to najprościej na raspberry. Ja robiłem taki sterownik na stm32 i puki co działa