Wpis z mikrobloga

Który typ lampy będzie najsensowniejszy do salonu, da dużo światła i jednocześnie nie będzie oślepiał? Salon jest z aneksem i mam też zgryz czy drugi punkt oświetleniowy bliżej aneksu dać identyczny, czy trochę pokombinować.
#mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #urzadzajzwykopem #wnetrza
kjeller - Który typ lampy będzie najsensowniejszy do salonu, da dużo światła i jednoc...

źródło: comment_1600689756ZMvi43BgNgfUnrAg5iUC14.jpg

Pobierz

Który typ lampy do salonu?

  • 1 21.7% (10)
  • 2 13.0% (6)
  • 3 15.2% (7)
  • 4 50.0% (23)

Oddanych głosów: 46

  • 5
  • Odpowiedz
@kjeller: Nie wiem jaki metraż, ale z jednym punktem będzie raczej lipa. Ja mam coś takiego jak #4 w kolorze białym z dwoma żarówkami 1500lm i na 25mkw jest tak średnio jasno, do czytania zapalam sobie dodatkowo stojącą lampę.
Przy aneksie to raczej musisz mieć światło tak zamontowane, żeby go sobie nie zasłaniać plecami, więc albo rozstawione punkty świetlne nad blatem, albo jeszcze dodatkowe oświetlenie podszafkowe. Patrząc po zdjęciach raczej nie
  • Odpowiedz
@kjeller: @Eoghan: Nr 4 to lipa totalna. Kupiłem taką lampę na Alledrogo z myślą o montażu w przedpokoju. Szkło jest tak mocno mleczne, że ogranicza moc żarówki co najmniej o 50%. Nie polecam.
  • Odpowiedz
@kjeller: Rozważ system szynowy i do tego odpowiednie punkty oświetleniowe tam gdzie zechcesz. Jeśli w przyszłości zajdzie taka potrzeba to dołożysz kolejne albo zmienisz układ w kilka chwil.
  • Odpowiedz
@kjeller: @Eoghan: Nr 4 to lipa totalna. Kupiłem taką lampę na Alledrogo z myślą o montażu w przedpokoju. Szkło jest tak mocno mleczne, że ogranicza moc żarówki co najmniej o 50%. Nie polecam.


@broker: popieram, tez mam takie pomontowane w większości pomieszczeń w wynajmowanym mieszkaniu i strasznie ciemno jest, #3 najlepszy balans będzie miał
  • Odpowiedz