Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Witam.

Kupiłem niedawno samochód od osoby prywatnej. Jeszcze tego samego dnia wieczorem z pomocą osób trzecich okazało się, że samochód miał wspawaną prawą przednią część karoserii i wstawiony nowy błotnik (zamiennik). Oczywiście nie zauważyłem tego przy kupnie, sprzedający informował mnie, że samochód jest w oryginale, dodatkowo mam to w wiadomościach na portalu ogłoszeniowym. Z drugiej strony nawet nie pytałem, czy samochód jest bezwypadkowy, sprzedający też tego nie mówił, po prostu brak tej informacji. Samochód miał być w stanie oryginalnym, a nie jest. Dodatkowo w wiadomościach po sprzedaży napisał, że nie wiedział nic o tym, jednak zapłaciłem za raport historii samochodu (tak, sam się o to prosiłem nie robiąc tego przed kupnem, głupio zrobiłem) i wyszło, że miesiąc temu samochód miał robiony przegląd powypadkowy, a kupujący posiadał samochód ponoć przez kilka miesięcy. Czy jest jakakolwiek szansa na odstąpienie od umowy lub ewentualnie zwrot części gotówki? Chciałbym się dowiedzieć, czy jest sens w to brnąć. Dziękuję

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f686df6f49ad326e7b1a8c3
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Przekaż darowiznę
  • 9
@AnonimoweMirkoWyznania: masz 14 dni na zwrot przedmiotu/odstąpienie od umowy, takie masz prawo!! Co więcej jeśli jest to wada ukryta, a wspawanie ćwiary bez słowa informacji napewno taka jest możesz oddać auto w każdej chwili jeśli się nie zgodzi "ten sprzedający" wejdź na drogę sądową nie ma bata ze ci się nieuda