Wpis z mikrobloga

Mam do kupienia działkę, ale grunt średnionośny.
Zwrotka od geotechnika:

Sposób posadowienia:
- całkowita wymiana gruntu do 4,2m p.p.t w głąb ,oraz 5m poza obrys
projektowanego budynku (zwykłe ławy)
- częściowa wymiana gruntu do 2m p.p.t w głąb (zazbrojenie nasypu
geosyntetykami, geokratą), oraz 3m poza obrys projektowanego budynku
(płyta)
- posadowienia budynku na studniach, gdzie dna sudni oparte będą na
warstwie piasków (4,2 m p.p.t)

Przykładowe projekty, które mnie interesują:
1) https://www.dobredomy.pl/projekt/dorian/
2) https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-zdrojowkach-mccc224501539b

wiec maks wymiary zabudowy to 12m x 12m

Pchać się w to i robić jedną z powyższych posadowień, czy odpuszczać?
Działka fajna, spokojna okolica.
Plusem jest to że gaz, prad w drodze, kanalizacja na działce, a wody kawałek musiałbym podciagnać. Ale generalnie mozna mowić, ze wszystkie media są.

Pozostałe fotki w komentarzu

#budowadomu #budownictwo #budujzwykopem #dom
plamek1989 - Mam do kupienia działkę, ale grunt średnionośny.
Zwrotka od geotechnika...

źródło: comment_1600679249Z6W28S9J2FRTPk0kCYhLnG.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@plamek1989: Jeśli działka Ci odpowiada to rób jak geolog napisał i będzie dobrze. Nie znam cen więc nie powiem, która metoda najtańsza. Osobiście chyba bym się zdecydował na częściową wymianę. Jeszcze jedno, podstawowa sprawa przy gruncie. Idź sąsiadów zapytaj na czym stawiali.
  • Odpowiedz
@MatiPuchacz: ci obok (40metrów) maja szkielet drewniany, ale jakies 100m dalej po drugiej stronie ulicy maja normalnie z silikatów.
Ale na żuławach to norma, tam co 50metrów są inne warunki, wiec tutaj cięzko o porównywanie do sąsiednich działek
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@plamek1989:
1. do 4.2m ppt nie wymienisz bez odwodnienia
2. Ktoś Ci to przeliczył ze to wystarczy?
3. Przy studniach problem z wodą też wystąpi. Zastanowiłbym się nad palami/mikropalami.
Moim zdaniem władujesz w to 70-100tys PLN więcej niż na nośnym podłożu. Czy działka jest tego warta?
  • Odpowiedz
@l0h-s: 2. Raczej nie liczył zbytnio, to jest od geotechnika, nie wiem czy liczył dokładnie czy "rzucił od czapy"
Właśnie ludzie rzucaja kwoty od 30/40tys do nawet 100tys. :/
Działka fajna, ale zeby płacić drugie tyle za przygotowanie do budowy, to nie wiem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@plamek1989: z tymi geotechnikami to bardzo różnie bywa. Czy to był gość z papierami geologa od badań czy geotechnik z papierami konstruktora do projektowania fundamentow?
  • Odpowiedz
@plamek1989 wymiana gruntu na 4,2m to dosc gleboko, masz tez wode, po samym odwiecie ciezko stwierdzic jak dokladnie ona wygladala - pod woda na pewno nie zagescisz piasku/pospolki, pompowanie lub iglofilytry to koszty i nie wszyscy potrafia sie w takie rzeczy bawic

Z tego co zaproponowali to opcja dwa najlatwiejsza do wykonania, bo przynajmniej sucho, ale na torfach budowac ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz