Wpis z mikrobloga

@White_Magpie: Jest poradnik i to spory, kiedyś można było go przeczytać przed dołączeniem do grupy, ale lepiej pooglądać filmy Agnieszki Niedziałek (założycielki) bo mam wrażenie że są bardziej przejrzyste i jest tam mniej więcej to samo. Ona jest spoko, a grupa jak grupa - trochę rak a trochę nie.

Chyba najlepiej samemu poogarniać albo podpytać konkretnej osoby która się trochę zna bo czasem szukanie czy pytanie tam to droga przez mękę.
  • Odpowiedz
@White_Magpie: Ja z kolei nie dam rady jej słuchać, co z tego ze ma ogromną wiedzę, jak przez dykcję sprawia, że dla mnie ten kanał jest bezużyteczny :x grupa jest spoko, sa pliki dla poczatkujacych, przykladowe zestawy kosmetykow, masz tez np. co moze byc powodem wypadania, jakie badania sobie mozesz zrobic zeby isc z nimi do lekarza, jaka pielegnacje dobrac dla skory glowy etc. To calkiem sporo wiedzy na poczatek, a
  • Odpowiedz
@daddyissues_: xD mnie drażni cały wydźwięk, skrzeczący głos, strasznie dziwny akcent i regionalizmy; do teraz nie wiem co oznacza wysrugać xD Ale nie ukrywam, laminowanie galaretką pooglądałam i skorzystałam, ale no jeszcze dluga droga przed nia by sie nauczyc fajnie przekazywac wiedze :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@daddyissues_: @monicore: dzięki Mirabele, będę mieć siły to spróbuję się przekopać przez szambo albo szukać na własną rękę po blogach. Zależy mi w sumie tylko na tym jak ogarnąć jakie ma się włosy (porowatość) i dopasować maski. Póki co zamówiłam trochę w ciemno Kallosa z kawiorem i szampon multiwitamina na spróbe. W planach mam jeszcze bio henne z orientany wypróbować bo też zamówiona. Jak coś się poprawi i przestaną mi
  • Odpowiedz
@White_Magpie: od razu odradzam kallosa z kawiorem (zawiera substancje podrazniajace i silikony, ktore na poczatek pielegnacji nie sa dobre w ogole), a henna to juz troche wyzsza szkola jazdy i jesli o to chodzi to wiecej znajdziesz na grupie 'henna na wlosy - miksologia' niz na wlosingu. Wpisz sobie 'test na porowatosc anwen' w google - najbardziej legitny test w polskim internecie :D Przykladowe zestawy kosmetykow sa w plikach na wlosingu,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@White_Magpie: Ja od siebie polecam zakrecovnie. Chyba tak się pisze. Spoko dziewczyna i fajnie opowiada. Jest też curly madeleine. Też fajnie opowiadają i merytorycznie.

A.na grupie to średnio warto. Nawet nie wiedziałam że takie pytania są. Kiedyś aż takich chyba nie było.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@monicore: ech dopiero początek i już wtopa. Gdzieś tam na necie widziałam, że ta kawiorowa szału nie robi, ale jest ok właśnie na wypadanie ( ͡° ʖ̯ ͡°) mimo wszystko wypróbuję ją. Jak będę widzieć, że jest źle to odstawie i kupię jakąś inną (bananowa albo jakieś mango). Co do henny to nigdy nie farbowałam włosów i chciałam poeksperymentować z polecaną przez kumpelę henną. Z włosami jedyny
  • Odpowiedz
@White_Magpie: Ło Panie. Kawiorowej odżywki lubię używać na dociążenie ale mieszam z miodem i olejem np. Rycynowym, kokosowym, oliwą. Zależy czego potrzebuję. No ale to nie jest moja jedyna odżywka, raczej rzadko stosuje się produkty Kallos bo są sylikonowe i nie każdy potrzebuje sylikonów. Przede wszystkim masz długie włosy czy krótkie? Kręcone?

https://hairytale.eu/test-porowatosci/
Test masz tu.

Na wypadanie to przede wszystkim lekarz, ale mi pomagają wcierki i masaże(u mnie wypadanie było
  • Odpowiedz
@White_Magpie: Aa i teraz doczytałam. Henna niekoniecznie pomoże z siwymi włoskami bo tak jak wyżej napisała koleżanka to wyższa szkoła jazdy. Henna nie wyrówna koloru tak łatwo i siwe włosy często wychodzą zupełnie pomarańczowe, zielone, niebieskie... Jaki kolor chcesz osiągnąć? Bo jak czerń/ ciemny brąz to moooże przy dwuetapowym a jak rudy to też zależy od reszty włosów.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@daddyissues_: włosy mam do łopatek, proste, ale czasem się falują. Co do szamponów to stosuję na zmianę. 2-3 mycia łagodnym Anthylis (bez tych sls itd) czy jakoś tak i trochę mocniejszym herbal essence i nie muszę ich myć już codziennie tak jak kiedyś tylko mniej więcej co 3 dzień. Skóra głowy i włosy w końcu są gitówa (a przynajmniej w moim odczuciu). Używałam przez jakiś czas peelingu do skóry głowy, ale
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@asique: jak widać teraz takie są pytania, gdyby nie one to bym pomyślała, zero normalna grupa. A tak to zapaliła mi się czerwona lampka, że może być podobnie jak na grupie paznokciowej albo jakiejś elektrodzie
  • Odpowiedz
@White_Magpie: Na pewno jest tam sporo obostrzeń, żeby ludzie nie dawali postów z duperelami i nie na temat, ale ja się dużo nauczyłam - mają poradniki, pliki, posty są zazwyczaj ciekawe i pełne informacji.
  • Odpowiedz
@White_Magpie: Ok to będzie spoko i pokryje siwe tylko koniecznie zrób dwuetapowe czyli najpierw kupujesz czystą lawsonię i nakładasz i dopiero potem Gorzka czekolada (zawiera indygo). Mi siwe bez dwuetapowego zrobiły się zielonkawe (na szczęście mam ich mało) a gorzka czekolada zmyła się w moment xD Potem już z górki.

https://youtu.be/o_IUWlFbxNs

Wyżej masz filmik z którym nie do końca się zgadzam ale pokazuje o co chodzi. Dwie kwestie. Nie jest zalecane
  • Odpowiedz