Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 357
Za każdym razem, gdy widzę te grafikę z TVP info, moje wewnętrzne xD i #bekazpisu osiągają nowy poziom.

Dla tych talibów jeżeli zarabiasz 7.1 brutto to już jesteś kułak i należy cię dojechać w opór xD

Według tych idiotów to najlepiej realizować schemat 2+10, tj mame, tate i dziesięciu Antkow. Wiadomix taka sfora spłodzi kolejne 10 szt każde i tak to się powoli żyje na tej wsi.

To wszystko trzeba ochrzcić, kaska wpada do plebana, istnieje szansa, że w tym tempie wrócimy się do czasów, gdy księdza się w pierścień całowało xD

Ma być biednie, tanio i przasnie, bo prostym i niewykształconym ludem się łatwiej steruje.

A ty jak zarabiasz siódemkę brutto to masz się #!$%@?, że te patologie socjalna wspierasz.

I co ci zostaje? Możesz się jedynie przelecieć odrzutowcem xd

#bekazprawakow #bekazsocjalistow
dzarafasaraja - Za każdym razem, gdy widzę te grafikę z TVP info, moje wewnętrzne xD ...

źródło: comment_1600620361Gdrocg51xcq1mo3JPKIH9w.jpg

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Żeby tak wygrala partia która zapędzi wielodzietnych do pracy i opodatkuje ptasichbrzuchów.


@Skorvez_957_: To by wymagało tak naprawdę dyktatury, bo nawet obecna opozycja jest nią tylko na papierze i nie zlikwiduje benefitów dla nieroboli, bo by ją wywieźli na taczkach.
Potrzebny jest ktoś jak z tej pasty 100+ na każde dziecko - terapia szokowa, klaps na dziąsło dla opamiętania i marsz do roboty, albo wegetuj. Ucięcie socjalu do totalnego minimum,
  • Odpowiedz
To by wymagało tak naprawdę dyktatury, bo nawet obecna opozycja jest nią tylko na papierze i nie zlikwiduje benefitów dla nieroboli, bo by ją wywieźli na taczkach.


@tellet: Brakuje Tuska, który potrafił podnieść wiek emerytalny i zlikwidować kobiece przywileje.
  • Odpowiedz
@void1984: W sumie tak jak go nie lubię za różne rzeczy i ten jego "cwany" sposób bycia, tak nie sposób się nie zgodzić, że od czasu do czasu potrzebny jest taki wróg publiczny, który wprowadzi niewygodne reformy.
  • Odpowiedz
@tellet: Powinno być tak że dostajesz social i po roku idziesz do pracy. Pozamykali gimbazy oraz miejsca pracy rozdając pieniądze z podatków. Przecież to nie ich pieniążki.
Peło już nie wróci, po ostatniej aferze mają zerowe szanse a ludzie pamiętają ich wcześniejsze afery.
  • Odpowiedz
@finchharold: Tak, sam tak robię. Jest dużo firm, które zakłądaja tylko taki model wynagrodzen przez wartości wyznawane przez firme, ochrone pracownika, dbanie o rodzine i wykorzystywanie urlopów. Biorąc pod uwagę tą mityczną emeryture, która niby dostanę wcale nie jestem aż tak bardzo do tyłu. Znajomi pracujacy na b2b nie beda mieli odłożone na emerytury, a każdy urlop wzięty przez nich to brak zarobków.
  • Odpowiedz
@finchharold: Tak, przez pierwsze pol roku 0, na małym zusie 200zł, a na dużym 800zł (?) miesięcznie. U mnie przy maksymalnym zusie koło 2600zł miesięcznie. Przez pierwsze 2 lata pracy na b2b odkłada się mniej na emeryture niż ja przez miesiąc.

Nie mówie nagle, że któreś rozwiązanie jest lepsze, któreś gorzsze. Każde ma swoje plusy i minusy. Chcesz kase teraz - b2b, chcesz emeryture z zusu - uop.
  • Odpowiedz
@finchharold: powiało korwinizmem jak za starych dobrych czasów wykopu ( ͡° ͜ʖ ͡°) emerytury nie bedzie, a zus jako organizacja niezorganizowana padł już 10 lat temu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z kalkulatora wyszło mi ~800zł skladek emerytalnych. ZUS to jeszcze chorobowe, zdrowotne i fundusz pracy - razem minimalny dla b2b bez preferencyjnych ulg to ~1400zł.

Pytanie jak ludzie chca się zabezpieczyć przed
  • Odpowiedz