Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@MangoZjem: ja mam w głowie, że ta nazwa była lansowana dlatego, że program instalacyjny jak prawdziwy czarodziej przeprowadzał przez proces instalacji i magicznie instalował. To był trochę znak firmowy Windowsa, kiedyś na innych systemach operacyjnych nie było to takie proste, trzeba było sobie np. skompilować program samemu i odpowiednie pliki konfiguracyjne samemu poustawiać, inne gdzieś pokopiować itd.

Ale mogę się mylić¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@sambarumba: znalazlam odpowiedz :) duzo sie nie pomyliles:

Why are program setup assistants called "wizards"? ... In computing, wizards were originally expert computer users (people) who could install software or help you with your installation. Later, they were software assistants (programs) to help with initial tasks of setting something up.
  • Odpowiedz
@pablo397: Pamiętam, że zawsze mnie wkurzało, że dla wolnego miejsca na dysku cały czas wyświetlało LOW. Dopiero po latach zrozumiałem, że LOW liczy się dopiero wtedy, gdy się zaświeci na czerwono, a inaczej pokazuje po prostu ile jest jeszcze miejsca.
  • Odpowiedz
@Red_u: Ja moje granie zaczynałem jeszcze w czasach Win95/98 i większość gier korzystała z instalatora wrzuconego przez @pablo397 ( ͡° ʖ̯ ͡°) jebnęło mnie takimi flashbackami, że do tej pory nie mogę się pozbierać
  • Odpowiedz