Wpis z mikrobloga

Cześć Wykopki!

Potrzebuję rad i opinii od osób, które mają i użytkują czarną armaturę w łazience.
Podoba mi się taki design, myślę, żeby zastosować go w swojej, ale... przeraża mnie wizja nieustannego kamienia na jej elementach. Jestem osobą lubiącą czystość, przekładam ją ponad wygląd, bo wiecie - super, że coś fajnie wygląda, ale jak jest brudne czy zakamienione to traci cały swój urok. Jak to jest u Was? Rzeczywiście kamień z wody osadza się bardziej niż na zwykłej armaturze?
Generalne sprzątanie całego mieszkania robię średnio raz w tygodniu i w takiej też częstotliwości będę zajmować się czyszczeniem łazienkowej armatury. Poradźcie coś, help!

#budownictwo #remontujzwykopem #lazienka #pytanie #kiciochpyta
  • 19
@kwiati spytaj sprzedawcę sposób trwałość malowania. Mam pół roku, a już w miejscach styku 2 elementów (np. mocowanie słuchawki prysznicowej do uchwytu na ścianie) widać miejscowe otarcia spod których przebija inny kolor.
Generalnie ludzie odradzali z tego powodu choć podejrzewam, że są rozwiązania o podwyższonej trwałości, tylko że droższe.
Z baterią na zlewie na razie nie ma kłopotu. Kamiec bez specjalnych nadwyżek ;)
źródło: comment_1600328568Ijb0ISJiEQmKIxR3d3u0C1.jpg
@ThorPL: właśnie dlatego proszę, żeby doradził mi tu ktoś kto ma i użytkuje. Bo w internetach czytam "nie nie nie, brudzi się dokładnie tak samo jak standardowa armatura" ale dla mnie to jakieś nielogiczne. Wiadomo, że na czarnej będzie bardziej widać białe zabrudzenia niż na srebrnej.
@kwiati: mam czarne płytki w kiblu i wodę twardą niczym Mariusz Pudzianowski jak jeszcze był papieżem. Nie polecam tego ani trochę xD Doszedłem do etapu, że smaruję płytki płynem hydrofobowym do szyb samochodowych, żeby mniej zachodziło, a po jednym prysznicu kibel i tak wygląda jak melina.
@inyourface: nie wyobrażam sobie wycierać baterii po każdym myciu (,)
z jednej strony zawsze sobie powtarzałam "moje mieszkanie musi być przede wszystkim funkcjonalne i wygodne, dopiero potem ładne". Ale takie rzeczy jak armatura w najgorszym wypadku można dość łatwo wymienić, nie jest to ani trudne ani nie wymaga wielkich nakładów finansowych... ehh, masakra! (ʘʘ)
@inyourface: z racji tego, że na ścianach będą białe płytki - fuga musi być biała, inaczej nie będzie pasować.
Na podłodze z kolei będzie imitacja drewna, zatem tutaj już spokojnie fuga pójdzie ciemniejsza, mało brudząca :)
dziękuję za radę! :)

@9_pasazer_nostromo: no właśnie, to musi być tragiczne w utrzymaniu ;p ja natomiast myślę jedynie o czarnych bateriach: umywalkowej i wannowej z prysznicem. Był moment, że zastanawiałam się nad czarnymi, łazienkowymi