Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mam zamiar u siebie położyć panele winylowe lvt. Byłem w jednym sklepie i gość się upierał, że pod panele musi być zrobiona wylewka.

Mój dylemat jest taki, że to posadzka, na której nic wcześniej nie leżało, a z tego co pamiętam poziomy były sprawdzane. Czy w takim wypadku jest sens kłaść jeszcze jedną warstwę?

Jeszcze jedna rzecz, która mnie martwi, to to, że panel będzie się łączył z płytkami w pewnym momencie gdzie one mają około 1,1 cm, a panele mają gdzieś 4.5 mm. Jakie by było najlepsze podejście tutaj? Zrobić panele na istniejącej posadzce i dać jakąś listwę przy łączeniu?

#remontujzwykopem
  • 10
  • Odpowiedz
@Canpake: nie chodzi o same poziomy tylko o jakiekolwiek nierówności. Winyle są elastyczne i cienkie, każda nierówność będzie widoczna po położeniu. Różnica poziomów? Kuj płytki i połż tam panel, inaczej będzie mini próg :P
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wuju84: nawet jeśli zostaną jakieś drobne, podkład tego nie zniweluje?

Wyczyszczę ją dokładnie w weekend i zobaczę co z tym zrobić
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wuju84: no tak, podkład pod winyle. Nie widzę w tym nic dziwnego. Z tego co wiem jest trochę twardszy więc o fałdy będzie trudniej
  • Odpowiedz
@Canpake: Masz winyle klejone i na klik. Te klejone przyklejasz bezpośrednio do posadzki, więc musi być gładka jak pupa niemowlęcia. Te na klik mają podkład, ale tylko 1.5mm, więc max 1mm ci zniwelują. Ja wylałem samopoziom a i tak nie jest idealnie gładko. Wylewka też zniweluje różnicę między panelami a płyutkami (możesz lać jej hektolitrami jak masz pieniądz na to).
  • Odpowiedz