Wpis z mikrobloga

@n0rex nie ma narazie o tym informacji, Sony powiedziało tyle, że będzie jakaś forma wstecznej ale jaka dokładnie nie wiadomo, wszelkie inne informacje są tylko założeniami, ludzi i portali internetowych, podobnie jak to, że Spiderman i horizon 2 będzie tylko na ps5.
Nie, nie myślę tak, ale jak coś podejrzewam, to nie piszę tego ludziom jakby to były potwierdzone informacje tworząc fake newsy.

Osobiście uważam, że Sony może coś odwalić z tą wsteczną bo to Sony i jak zauważyłeś siedzą dość cicho.

Nie zmienia to faktu, że nikt nigdzie nie powiedział, że będą działały wybrane gry. Była informacja na początku o tym, że testowali 100 gier i działały (to było jeszcze dawno temu na
@Medonix: Tysiące gier... kolejna generacja ta sama gadka, ostatni raz kiedy sony mówiło prawdę w tym temacie to przy premierze PS2 gdy bez problemu wkładałem sobie gierki z psx, od tamtego czasu minęło już 20 lat. Sony zarabia na tyle dużo na ''remasterach'' z psstore'a, że jestem w 99% pewny, że wsteczna kompatybilność będzie na wybrane tytuły no i tylko cyfrowe. Ale masz rację, że nie jest to pewna informacja po
@Flowerboy a ja myślę że Xbox ich za bardzo docisnął, żeby odwalać manianę w tym temacie i dadzą to normalnie płytowo i cyfrowo na większość gier (z niektórymi może być problem licencyjny więc może ich nie być ale wtedy zapewne na Xboxie też ich nie będzie).

Oczywiście jestem świadom ,że to zasługa Xboxa bo inaczej nie było by żadnej kompatybilności na Sony.