Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu czytałem dyskusje na reddicie odnośnie tego, który z prymarchów chaosu mógłby teoretycznie na nowo powrócić i stanąć po stronie Imperatora. Uważacie, że jest to możliwe w wyniku jakiegoś plot twistu i rozwoju fabuły ? Często pojawiają się głosy na temat idealnego klona Fulgrima, który jest obecnie w posiadaniu Trazyna albo Alphariusa/Omegona. Co sądzicie o takim rozwoju wydarzeń i implikacjach, które potencjalnie może to przynieść ?
#warhammer40k
  • 22
  • Odpowiedz
@Perturabo123: masz więcej info nt. Fulgrima w posiadaniu Alphariusa? Z tego co gdzieś czytałem to został on zabity przez Roboute'a? Mam na myśli Alphariusa
  • Odpowiedz
@Perturabo123: Już widzę jak Imperium przyjmuje z otwartymi ramionami extremis diabolus, choć po primaris nie wiele już mnie zdziwi. Oficjalnie na pewno nie, nawet z najbardziej szczerymi intencjami i chęciami. Strzelano by najpierw a pytań by nikt nie zadawał.
  • Odpowiedz
@SiDi: Z tego co mi wiadomo jeden z braci został zabity przez Dorna. Pozostały przy życiu Alpharius lub Omegon poczuł w tym momencie śmierć bliźniaka, z racji tego, że byli oni ze sobą złączeni. Czy Guilliman zabił Alphariusa/Omegona to nie do końca wiadomo i nie ma konkretnej przesłanki umożliwiającej potwierdzenie tego. Po pierwsze, z racji natury samego Legionu Alfa, a po drugiej z racji tego, że fabuła w wh40k często bywa
  • Odpowiedz
@SiDi: żarty żarciki, połowa legionu pod wodzą Luthera przeciez jawnie opowiedziała się za chaosem a teoria o tym ze Lion czekał z opowiedzeniem się po jednej ze stron wzieła się z tego ze nie doleciał na obronę terry :)

  • Odpowiedz
@kozaqwawa: no tak, ale przekazał te machiny nie wiedząc o tym, że Perturabo należy do zdrajców. A co do pierwszego - przecież on chce zgładzić każdego DA, który opowiedział się po stronie Chaosu.
  • Odpowiedz
@Perturabo123: kiedyś myślałem, że skoro Magnus już się odegrał trochę na Wilkach to wróci jako lojalista. Choć zapewne demoniczna forma mu to utrudni ( )
Najbardziej mi szkoda było Thousand Sons.
Wszyscy mówią Alpharius/Omegon... ale wydaje mi się, że to już za daleko zaszło.
Więc właściwa odpowiedź to ŻADEN.
Na pewno żaden z tych, którzy są już demonami, czyli odpadają Lorgar, Angron to chyba wiadomo, Fulgrim,
  • Odpowiedz
@thority: Myślę, że tajemnica dwóch legionów nigdy nie zostanie rozwiązana z jednej prostej przyczyny, a mianowicie GW nie zaryzykowałoby zniszczeniem ich "legendy", która urosła wśród community przez lata. Stare teorie mówiły zresztą, że dwa wymazane z historii legiony zostały w ten sposób przedstawione, żeby ludzie mogli tworzyć własne historie, bohaterów, doktryny itd. dla zarówno lojalistów jak i zdrajców,bez konsekwencji fabularnych.
  • Odpowiedz
@Perturabo123: tak, znam background. głupio to jednak wygląda jak w książkach ciągle jak jeden primarch zaczyna temat to drugi ucina mu w pół zdania.
Sądzę, że traitorzy już 3 razy by ujawnili prawdę o legionach choćby z wrodzonej złośliwości. Nic już nie nakazuje im zachowywać tajemnicy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz