Wpis z mikrobloga

Mireczki, czy ktoś z Was ściągał coś przez Aliexpress na zasadzie Incoterms DDP? W założeniu ta formuła zobowiązuje mnie do odbioru towaru, a wszelkie opłaty (cła i vat) miałby być po stronie Chińczyka. Ale wczytałem się w różne artykuły i wygląda na to, że jednak z VATem może być problem... Ploter laserowy ma kosztować z gadżetami 2000$ i nie widzi mi się nagłe dopłacanie 460$... Za te pieniądze sobie coś znajdę z wysyłką z Europy.
#aliexpress #transport #podatki #chiny
BulgarskiTaboret - Mireczki, czy ktoś z Was ściągał coś przez Aliexpress na zasadzie ...

źródło: comment_1600197660eCyBBIw4PNgbTMFdXPuZr0.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BulgarskiTaboret: DDP jest droga formułą. Najlepszy jest gdzieś po środku FOB. Bo skroja ciebie srogo u nas za obsługę odprawy celnej i doręczenie w kraju.
Jak masz podobną cenę u nas to nawet nie próbuj z Chin. Gwarancja też jest coś warta.
  • Odpowiedz
@ErroL: Akurat nie u nas, ale z innego europejskiego magazynu. Może to lepsze niż wkopać się w coś czego nie będę umiał ogarnąć.
Widzisz, a artykuły mówią, że eksporter załatwia wszystko aż do dostawy w wyznaczone miejsce. Ja potem ewentualne "koszty po doręczeniu" czyli tutaj może się kryć ten VAT.
Tak czy siak, zakup będzie od Chińczyka, także gwarancja jest sprawą dyskusyjną ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czy
  • Odpowiedz
@BulgarskiTaboret: najkorzystniej jest kupić przez Alibabę i dogadać się na FOB w którymś z portów. Ugadasz z Chińczykiem dobrą cenę bez wysyłki, a w Polsce ogarniesz sobie jakąś agencję celną, która załatwi cały transport z portu do portu wraz z opłatami. Przez cały czas będziesz dokładnie wiedział za co i ile zapłacisz. Jedyne co zostanie to VAT i cło, ale cło jest śmiesznie małe na takie rzeczy.
3 lata temu kupując
  • Odpowiedz