Wpis z mikrobloga

@Yahoo_ wlasnie tez jestem na etapie rozkminiania, sa sprzeczne informacje na ten temat. Na stronie wloskiego msz jest info, ze testu nie trzeba, a na stronach sardynskiego ministerstwa jest info, ze kazdy musi zrobic test. Co najlepsze na formularzu, ktory trzeba eypelnic przed przyjazdem jest info, ze jedynie ludzie z malty, hiszpanii i skads tam jeszcze musza zrobic testy
@blasted to wydaje się być najsensowniejsze opracowanie:
https://www.sardegnainblog.it/en/flights/negative-result-to-covid-19-test-needed-to-enter-sardinia/
Jeśli dobrze rozumiem trzeba mieć test, ale nie trzeba jakiegoś specjalnego certyfikatu (po prostu trzeba mieć papier i wypełnić, gdzie się robiło test itp). Podejrzewam, że nawet nie są w stanie tego zweryfikować, ale nie zamierzam ryzykować. Na tej stronie nawet wprost piszą (jeśli dobrze rozumiem), że to może być nielegalne ograniczenie, ale to nie ma większego znaczenia.
@blasted o tu:

Passengers may, alternatively, prove, again at the time of boarding, that they have completed a specific self-certification online, pursuant to and for the purposes of Presidential Decree no. 445/2000, proving that they have undergone, in the 48 hours prior entering the region, a serological, molecular, or antigenic test, the outcome of which is a negative result, taking care to indicate obligatorily:

the type of test performed and the date
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@blasted: wystarczy najzwyklejszy test kasetkowy. Zobaczcie na grupie sardynia od a do z na fb

@Yahoo_: kiedy lecisz? I gdzie ładujesz. Ja wylatuje w sobotę z alghero mogę zapytać obsługę