Wpis z mikrobloga

Ile placiliscie za leczenie zęba czterokanałowego? Mi gość zaśpiewał 1100 zł + plomba ~250, ale to w #gdansk i zastanawiam się czy to nie jest jakaś gruba przesada i nie szukać normalniejszych cen w moim mieście rodzinnym. Póki co w mieście rodzinnym przez tel mówią mi że cenę mogą podać na miejscu po wizycie, więc nie wiem czy się bawić.
A może ktoś poleci jakiegoś dentystę w #trojmiasto z lepszymi cenami?
#stomatologia #dentysta #zeby
  • 23
  • Odpowiedz
@KisielRock: Troche duzo, mysle ze w 1000 mozna sie zmiescic. Nie wyrywaj, juz lepiej nawet 2k zaplacic i miec wlasny zab. Wyrwiesz i nie wstawisz implantu, to sasiednie zeby zaczna sie predzej czy pozniej zapadac, a dobry implant, to znacznie wiecej niz 1k.
  • Odpowiedz
@KisielRock: Płaciłem 1000-1500 w Grudziądzu (z 3-4 lata temu) więc to wcale nie jest wygórowana cena. Pamiętaj że ząb leczony kanałowo uznaje sie za wyleczony chyba po 2-3latach. Jak coś wyjdzie to trzeba ponawiać leczenie :P

Troche technologia leczenia sie zmieniła więc jest drożej. Uzywają mikroskopu, zdiecia rentgenowskie w trakcie zabiegu, dezynfekcja kanału na kilka sposobów, nowoczesne wypełnienia. Sumując czas i sprzęt musi być drożej.
  • Odpowiedz
@KisielRock: Zawsze warto ratować zęba. Taki dobrze zrobiony kanalowo jeszcze pożyje kilka ładnych lat a to jest istotne dla całej szczęki. Dzisiaj takie leczenie już praktycznie nie boli, robią to szybko i sprawnie. Tak dla porównania 1000 placilam za powtórne (a to zawsze drożej niż pierwsze) kanałowe w Zielonej Górze (4kanaly) pod mikroskopem i to już chyba było z wypełnieniem. Bez mikroskopu nie rób bo mogą pominąć nawet cały jeden
  • Odpowiedz