Wpis z mikrobloga

#mirkowyzwanie

1. Mamy okres pandemii, więc pomóż starszym osobom z zakupami lub innymi czynnościami wymającymi wyjścia z domu.
2. Przygotuj przekąski i wybierz się na piknik gdzieś poza miasto.
3. Zdobądź szczyt górski.
4. Napisz recenzję swojego ulubionego gadżetu.

Miałem wybrać się w góry, ale nie wyszło, więc napiszę o rzeczy, która ostatnio bardzo zmieniła moje życie, a jest nią:

>> Myszka wertykalna <<<
źródło: comment_1600114439UHj9HAtc5uYs9pLMszEiUJ.jpg
  • 12
Tradycyjna myszka promuje zginanie zdjęcia w nadgarstku, co powoduje ucisk zarówno kanału którym biegnie nerw - jak pracujecie w biurze to na pewno słyszeliście o cieśni nadgarstka ( ͡° ͜ʖ ͡°). Na dodatek kość łokciowa i kość strzałkowa (dwie kości przedramienia) krzyżuja się - nie wiem czy jest to duży problem, ale producent myszki tak to reklamował ( ͡° ͜ʖ ͡°)
źródło: comment_1600114496zIZzuJCUTPvVUKglmuujly.jpg
Ponieważ nadgarstek dość mnie już napierniczał postanowiłem coś z tym zrobić i zaopatrzyłem się w dwie myszki, jedną firmy Microsoft, drugą Hama. Obie są bezprzewodowe, ale za to badziewne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Plusem obu myszek jest odpowiednia pozycja ręki, przez co nadgarstek nie jest obciążony. Po kliku tygodniach poczułem ulgę, bół nadgarstka zelżał. Jak widać na załączonym zdjęciu stół dotykamy bokiem dłoni, który w sumie nie jest
źródło: comment_1600114711v7ICXhBedyr8qGjp8ruR3s.jpg
@ShadowDancer Fakt cena zaporowa ale warto, ma opcje działania na bluetooth, akumulator i logitechowy soft w którym możesz oprogramowac przyciski funkcyjne. Da się też skonfigurować przerzucanie plików między komputerami :-P