Wpis z mikrobloga

Cześć :) planuję po raz pierwszy wystartować w maratonie MTB na dystansie 36km, czy mogę liczyć na jakieś złote rady? Ścigam się dla siebie, ale chciałabym się dobrze przygotować technicznie, żeby zmniejszyć stres.
#rower #mtb
  • 12
  • Odpowiedz
@Discogirl: bystra dziewczyna, daleko zajedziesz ( ͡º ͜ʖ͡º)

Gdzieś czytałem, że gumisie są spoko. Liżesz i przyklejasz na ramie, w czasie jazdy odklejasz i zjadasz. Szybki dostęp i zero śmieci xD
  • Odpowiedz
@kolar1: zdecydowanie nie zjeżdżasz, tylko uważasz na lewą. Jak zjedziesz to możesz wyj*** orła, bo na coś najedziesz/wpadniesz w koleinę. To wyprzedzający ma sobie wybrać miejsce do wyprzedzania, a Ty masz ewentualnie nie utrudniać.
@Discogirl: przygotuj rower i wszystkie graty dzień wcześniej, żeby sobie nie dokładać emocjo w dzień startu. Jedź swoim tempem, mimo iż emocje będą kazały „szarpać” za każdym wyprzedzającym Cie zawodnikiem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Discogirl: zapisz się na grupę FB uczestnicy bikemaraton,chyba ,że to inna edycja. Często ktoś wrzuca opis trasy i poszukaj filmików z poprzednich lat. Dętkę przyklej do ramy taśmą izolacyjną,pompkę też weź :)Dużo wody pij. Na bufecie zjedz banana
  • Odpowiedz
@kolejny_wolny_nick: trasy z 2018 i 2019 były złożone głównie z single-track, double to z kolei piasek z korzeniami dlatego wyprzedzanie raczej dla odważnych. Czyli bufet to specjalne miejsce gdzie można zjeść, bo w czasie wyścigu trochę niebezpiecznie? Myślę o izotoniku w bidonie i wodzie w camelbaku, ma być 17°C, więc nawodnienie raczej normalne. Niestety lubię się ścigać i wyprzedzać :(
  • Odpowiedz
@Cancer84: Akurat to oszukane MTB, bo w mazowieckim i raczej kameralny skład. Mapa wyścigu ma być dzień przed, las jest dość mały, więc trasa to pętla 3x12km. Zazwyczaj jeżdżę z plecakiem, więc tam spakuję akcesoria. Dziękuję za rady ;)
  • Odpowiedz