Wpis z mikrobloga

@pdg94: Wtedy dopiero zaczynali. Znajomy rozkręcał firmę i produkcję takowych, nawet coś tam wyprodukowali - był nawet wzorcowy. Niestety w szczerej rozmowie nie był w stanie dać gwarancji dłuższej niż 30 lat. Teraz zmieniły się technologie, więc jest możliwe, że trwałość będzie dłuższa.
@powsinogaszszlaja: No jeżeli drożej to wiadomo, teraz niby jest odwrotnie. No i czas, wizja domu w 3-4 miesiące jest kusząca. Po mnie nikt nie dziedziczy więc domek może zgnić jak umrę ( ͡ ͜ʖ ͡)
No i czas, wizja domu w 3-4 miesiące jest kusząca.


@pdg94: Niedaleko mnie wybudowała rodzina. Wykop pod fundamenty - wynajęty, zbrojenie robili sami. Zalanie grucha. Ściany robili sami, strop - zbrojenie wiązali sami, wylewka grucha. Dach robiła częściowo ekipa - krokwie, resztę sami. Budowali to 3 miesiące. Wykończenie dodatkowe 2.
Teraz już mieszkają i mają fajny dom ok.100 m. na dole, poddasze jeszcze nie zagospodarowane. Prosty dom, ale fajny.

Po mnie
@powsinogaszszlaja: Wiadomo że nie chce żyć pod koniec w lepiance co się wszystko rozlatuje. Ja mam niestety za małą rodzinę. Robotę będę robił ja z ojcem. Ewentualnie mogę zrobić w domu elektrykę, ściany itp. ojciec płytki. Nie wiem czy miałbym fizycznie chęci i siły aby robić tak cały dom. Choć też mocno nastawiam się na prostotę i funkcjonalność. Dom jest skierowany tylko do mnie i mojej narzeczonej. Więc 80m2 to jest
@pdg94: Przypuszczam, że taka powierzchnia i prosty - bez udziwnień nie będzie dużo droższy tradycyjnie. Wszystko zależy od ekipy jaką trafisz. Jeżeli masz działkę, możesz już wylewać fundament, a w przyszłym roku się wprowadzić.
@powsinogaszszlaja tu trochę wstyd - lenistwo. Mi jest potrzebny kawałek na grilla i wędzarnie i ziółka. Po doświadczeniach z domu rodzinnego 1500m2 mam dość koszenia trawy, przycinanie milionów drzewek, taki uraz. Chce jak prawdziwy Polak zrobić mur z pięknych tuj. Trawa tylko jako wypełnienie.