Wpis z mikrobloga

Czy mógłby mi ktoś opowiedzieć, jakim premierem był Leszek Miller?


@twardovvski: jak czytałem felietony z tego okresu i afery Rywina to takiej bandyckiej bandy nigdy rzekomo nie było, zero wstydu i "teraz k*urwa my", ja wtedy miałem z 12-13 lat jak doszedł do władzy, teraz to ja marzę o kimś takim, bo jego następcy przebili go tylko w byciu bandytami, złodziejami oraz chamami ¯\_(ツ)_/¯ Po nim rządzi tylko dzicz
@twardovvski: Wbrew pozorom to był jednym z najbardziej liberalnych premierów w Polsce. Wynikało to raczej z uwagi na wejście Polski do Wspólnoty Europejskiej niż jego poglądów. Do tego OECD również narzuciło wiele rozwiązań Polsce.

Jak dla mnie to jest skreślony. Dostał od KGB niemałe pieniądze na stworzenie następcy PZPR, po czym spłacił to zerwaniem negocjacji w sprawie gazociągu z Norwegii bez jakiejkolwiek alternatywy. Gazprom narzucił nam przez to horrendalne ceny. Gdyby
@twardovvski: był taki sobie. Dzielił z PSLem stanowiskami w radach nadzorczych aż miło. Choć bez takich misiewiczów.
Sprzątał po rewolucyjnym rządzie Buzka, cofnął niektóre reformy, zwłaszcza emerytalną. Z drugiej strony wprowadził świetny podatek liniowy dla firm co przyciągało biznes. Wtedy to było bardzo ważne, tu serio była #!$%@?. Odwlekał konieczną prywatyzację.
wprowadził nas do UE co wymagało tytanicznej pracy nad dostosowaniem prawa.
Z dzisiejszego punktu widzenia to trzymał standardy dziś niewyobrażalne,
@twardovvski: Znienawidzony za rządów, z perspektywy czasu całkiem niezły. "Nam się oczy otworzyły, jak jemu się zamkły" (no może nie dosłownie ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). Paradoksalnie chyba najbardziej prawicowy i wolnościowy premier 3 RP.

O gospodarce i aferkach wspominali już inni, ja napiszę o obronności, nie chce mi się teraz tego wszystkiego sprawdzać, ale z tego co kojarzę, to:
-zakup F-16 - dzisiejszy rdzeń naszych sił