Wpis z mikrobloga

#szosa
Od roku mam szosę a od listopada jeżdżę z pomiarem mocy.
Zrobiłem takie małe podsumowanie, "ładnie" widać jak dostałem anemii i jak zacząłem suplementować żelazo.
Trend jest mocno liniowy i ciekawe jak długo taki zostanie, czy faktycznie mój maks na 5 min. w styczniu będzie około 330w ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mam trenażer więc trenować będę cały czas.
i-marszi - #szosa
Od roku mam szosę a od listopada jeżdżę z pomiarem mocy.
Zrobiłem...

źródło: comment_1599997028ZgWWGCgkFrVBqzMRi0c8UO.jpg

Pobierz

Będzie 330w

  • Tak 71.4% (15)
  • Nie 28.6% (6)

Oddanych głosów: 21

  • 15
  • Odpowiedz
@motoinzyniere:
5 min. to akurat moja maksymalna moc aerobowa (TMAP), przydaję się do interwałów Vo2Max.
Łatwiej jest śledzić zmiany mocy na krótszych odcinakach niż na długich. 5 minut na maksa to jadę dość często (prawie każde groupetto) a 20min czy godzinę to już dużo rzadziej, tak jest łatwiej monitorować zmiany formy.
Ty jaki moc na jakim odcinku śledzisz do monitorowania postępów?
  • Odpowiedz
@Sl_w_k_1:
No morfologię po prostu. To z 10 zł kosztuję, niska hemoglobina, hematokryt i krwinki czerwone. Z wynikami do lekarza, lekarz zapisał żelazo i zlecił dodatkowe badania.
  • Odpowiedz
@motoinzyniere:
No to mierzysz moc na około 20 minut, czym to się różni od mocy na 5 minut? Jedno i drugie jest aerobowe, głównie metabolizm cukrów. 5 minut jest po prostu łatwiej zrobić, zresztą samo się robi.
  • Odpowiedz
@piteerowsky:
Serio? Myślisz że jak mierzę 5 minut peak, to tylko potrafię jeździć 5 minut ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Najskuteczniejsze interwały to 4x8 min na około 110-120% FTP. Jak znasz swoje MAP i TMAP to możliwe że takie będą jeszcze skuteczniejsze.
Przecież znając swój maks na 5 minut można przewidzieć swój maks na 2 godziny.
Widzę że na wykopie nie ma co o treningach rozmawiać.
P.S. mierzę
  • Odpowiedz
@i-marszi @piteerowsky: korci mnie strasznie, żeby kupić sobie szosę, ale jak czytam o tym pomiarze mocy, MAP, TMAP, FTP, to się boje, że stracę całkowicie radość z jazdy.
Lubię rywalizację i boje się, że będę więcej uwagi przywiązywał do wykresów a nie do radosnego nawijania kilometrów
  • Odpowiedz
korci mnie strasznie, żeby kupić sobie szosę, ale jak czytam o tym pomiarze mocy, MAP, TMAP, FTP, to się boje, że stracę całkowicie radość z jazdy.


@Req8628: będziesz wklejał numerki i się chwalił jak OP i podobni, jak ktoś skomentuje negatywnie to go powyzywaj że wykop ssie i druga elektroda :) "Mocowi" onaniści
  • Odpowiedz
@Req8628:
Ale wiesz że nie trzeba mierzyć mocy na szosie? Nikt tego nie sprawdza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja lubię cyferki i mi pomagają w monitorowani i systematyczności, lubię lajki na strawie, ty nie lubisz. Nie ma problemu.
  • Odpowiedz