Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wytrzzeszcz: trzeba by z 15kw Paneli, inwerter, akumulatory... Myślę że używki można spokojnie dać i najtaniej za 60kPLN.
Lub agregat prądotwórczy za 3kPLN..
@wytrzzeszcz: zrobienre tego z fotowoltaiki jesienia, zima i wczesna wiosna jest nierealne

Dla przykladu od 2 do 5 wrzesnia przez pochmura pogode instalacja 9kW robila mi 7-12 kwh dziennie. W grudniu i styczniu beda dni gdzie mniej niz 2 kWh sie zrobia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wytrzzeszcz: podlacz się do sieci i załóż 10-15kWp paneli za 40-60tys. Wrzucasz nadwyżkę do sieci i odbierasz 70-80% będzie dużo taniej niż baterie i możesz tak do 2035 roku
@wytrzzeszcz: Jestem jednym z niewielu, którzy chyba rozumieją czego chcesz - bo NIE mieszkam w Polsce (więc nie mam żadnych zwrotów z oddawania energii do sieci) i też chętnie widziałbym zasilanie tzw. off-grid. Czyli energetyka niech wsadzi sobie swój prąd głęboko. Zima jest nieprzewidywalna i właściwie obok PV powinno się mieć dodatkowy generator awaryjny którym doładujesz akumulatory - najlepiej diesla. Sama PV może być nawet do 10 razy za mała. Jeżeli