Wpis z mikrobloga

Hej, dzisiaj z kolei pora na turbinę REpower MM92. Turbina 2MW z 2010 roku. W odróżnieniu od 2 wcześniejszych turbin tutaj wejście do huba (dla przypomnienia, jest to ten „szpikulec” na środku śmigieł w którym znajduje się mechanizm sterowania kątem nachylenia śmigieł) jest możliwe z gondoli. Na zdjęciu po prawej stronie widać aluminiową bramkę i drabinę po której schodzimy i po zablokowaniu hamulca wslizgujemy się do huba. W tym modelu niestety zorientowali się, ze wnętrza turbin są porównywane z odkurzaczem z teletubisiów i wał został zabudowany, co dodatkowo umożliwia ukrycie jego krzywizny ( ͡° ͜ʖ ͡°) ten model jest wysoki na 90-100 metrów. Niebieska rura idąca do góry odpowiada za dostarczanie powietrza do chłodnicy oleju przekładni, a dalej w tle widać generator. Tutaj również trafo jak i wszystkie szafy sterownicze są na dole #energetyka #elektrownia #ciekawostki #pracbaza #wiatraki #wiatrakiboners #elektryka
AndzejGolara - Hej, dzisiaj z kolei pora na turbinę REpower MM92. Turbina 2MW z 2010 ...

źródło: comment_159983413097hX34038OoweyNEwKZWPg.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
@2727: Dobra, niedoczytałem. Myslałem, że trafo w gondoli :D
PS. Robiłem takie MM92 i tak nie mogłem uwierzyć co piszesz :D
  • Odpowiedz