Wpis z mikrobloga

@szokram: Właśnie coś takiego chce sobie zamontować do mieszkania: w przedpokoju zrobić pralnio- graciarnie. Jak wygodne jest to rozwiązanie?


@minicegla: U mnie wysokość otworu drzwiowego była 190cm (wyjście do niższego pomieszczenia ze skosami) więc zwykła futryna odpadła. Jestem zadowolony, drzwi chodzą super lekko i cicho. Wkleiłem tez uszczelki szczotkowe i jest cicho. Zamontowalem też samodomykacze z tłumikami ograniczającymi. Dzieciaki tylko jęczą ze tez by takie drzwi chciały :)
  • Odpowiedz
@fajnypierozek: ciekawe ale na 100 procent problem z przyleganiem odpowiednim, więc hałas, zapachy przeciągi.
To by musiało się chować i jakieś uszczelki jak w busach np a nie po prostu drzwi przesuwają się po linii prostej
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@fajnypierozek: jak kupisz większe drzwi to spokojnie to wejdzie. Pamiętaj tylko żeby drzwi nie były za grube bo listwa po której będą te drzwi jeździć będzie musiała zostać przykręcona na dystansie od ściany. Zobacz program na yt Mario budowlaniec on tam montował takie drzwi
  • Odpowiedz
  • 1
@fajnypierozek montuje tego typu drzwi często i ogólnie spoko jak chcesz tylko zamknąć pomieszczenie. Odnośnie montażu i problemów to często ludzie maja krzywe podłogi i ściany (odchylki z pionu i poziomu) plus bananowe ściany co wpływa na lekkość przesuwu. Drzwi montujesz na odpowiedniej wysokości zwykle prowadnica przykręcona jest tak na 212cm.
  • Odpowiedz