Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@jadkielbasiany: @BillyGugu:
Historia jest dość prosta.
9 lat temu sprzedaliśmy mieszkanie w okolicach Bergen. Spowodowane to było powiedzmy siłą wyższą. Pech chciał, że był kryzys i zostałem z długiem niemal 300k.
No cóż.
Po przeprowadzce do innego miasta innej gminy, innego województwa ogarnąłem sobie najem dlugoterminowy. Niedawno ni z gruchy ni z pietruchy dostaliśmy wypowiedzenie. Właścicielka rozeszła się z mężem i chce się wprowadzić. A dopiero co wzięliśmy auto z
@PMV_Norway: Mialem podobna sytuacje tyle ze w UK (bez 300k długu) Trudno było odłożyć na depozyt a jak na złość trzeba było zmienić jedno i naprawiać drugie auto. w końcu (7 lat) się udało uciułać depozyt i jest ok! Wam również się uda! Powodzenia mireczku!
@PMV_Norway: Współczuję, ale generalnie gmina ma rację, to są bardzo preferencyjne pożyczki i w założeniu mają pomagać rodzinom z dziećmi, które mają w miarę stabilną sytuację finansową, ale nie są w stanie duźo odkładać na własne mieszkanie.

Wiem, że latwo się mówi, ale zszedłbym trochę ze standardu życia na jakiś czas, pozbycie się nowego auta (podejrzewam, że zakup wspomagany kredytem?) i kupno używki to już kilka k ekstra co miesiąc. Jeśli
9 lat temu sprzedaliśmy mieszkanie w okolicach Bergen


@PMV_Norway: aaa, kredyt z gminy jest tylko na piersze mieszkanie.

Mam za duze dochody i nie mam malego dziecka, no i jestem bialy


@PMV_Norway: raczej nie jest to kwestia tego, chociaz jakbys mial male dziecko to by zapewne dali tez.
Mam za duze dochody i nie mam malego dziecka, no i jestem bialy


@PMV_Norway @jadkielbasiany: @Stashqo: i plusujący ten komentarz @NamietnyDzwigowy, @dawid131, @Tuptol - Norwegia deportuje kolorowych i cyganów na skale przemysłową dokładnie od momentu gdy sie zaczął wirus. Nawet jeśli jesteś Ukraińcem to dosłownie dadzą ci 44 tys. NOK do łapy byleś wyjechał. Cyganów deportuje się non stop autokarami i samolotami. Wszyscy kolorowi z byle wątpliwością są
@Saeglopur: To zależy od gminy.
Jakoś nie przeszkadzało to by rodziny z Syrii czy Erytrei u nas w gminie dostawały niemałe wsparcie.
Oczywiście prawdą jest to o czym piszesz.
Ale jak mówię zależy od gminy.
Nie sądzę aby gminy przy decyzjach o przyznaniu startlån kierowały się w ogóle kwestiami rasowymi, ani w jedną ani w drugą stronę. To osobne urzędy od tych zajmujących się imigracją, bezpieczeństwem czy zdrowiem publicznym.

@PMV_Norway: Podejrzewam też, że jeśli jacyś imigranci dostawali od państwa pomoc w zakupie nieruchomości to również nie bylo to finansowane z budzetu gminy tylko szło to z osobnych funduszy.

@Saeglopur:
Rozumiem, że jako wolontariusz współczujesz tym
Rozumiem, że jako wolontariusz współczujesz tym osobom, ja poniekąd też, ale popieram dzialania władz.


@Stashqo: Otóż nie tym razem ( ͡° ͜ʖ ͡°)- Skąd taki wniosek? Sam opracowywałem materiały w wielu językach dla tych programów "Assisted Return"

Wolontariuszem w organizacji która pomaga Polakom bezdomnym i poszkodowanym przez współczesne niewolnictwo jestem tylko dlatego bo taką karierę wybrała moja siostra i pośrednio z racji