Wpis z mikrobloga

Już od kilku lat mam internet od Inei. 600/600. Bardzo go sobie chwalę ale ostatnio trafiłem na problem. Nie mogę zrobić sobie otwartego NAT. Pamiętam na neostradzie od TP ( ͡° ͜ʖ ͡°) na xboxie 360 miałem ten sam problem ale jakoś sobie wtedy tutorialami poradziłem. A teraz coraz bliżej premiera nowego PS5 (chociaż nie wiem czy biorę nowego pcta czy konsole... zobaczymy jeszcze) i zauważyłem w windowsowej aplikacji xboxowej, że znowu mam zamknięty NAT.

Pogooglowałem trochę i wygląda na to, że albo muszę dzwonić i prosić by włączyli mi bridge albo wykupić za 5 złotych miesięcznie zmienne publiczne IP. W sumie nie mam nic przeciwko tej późniejszej opcji - pytanie tylkoczy jak wykupię już to publiczne zmienne IP to na pewno wszystko będzie już z NATem ok? Będzie w pełni otwarty?

#inea #nat #ps5 #komputery #xbox #internet #gry
W.....e - Już od kilku lat mam internet od Inei. 600/600. Bardzo go sobie chwalę ale ...

źródło: comment_159956439563vS4taukUJd0f0T4JsivF.jpg

Pobierz
  • 28
@WypiorePosprzatamNaprawie: jeżeli wykupisz publiczne, zmienne IP (w praktyce stałe, albo zmienne co kilka-kilkanaście miesięcy), to ten adres IP będzie wskazywał na Twój router w domu (albo router od Inei, albo w trybie bridge na Twój router lub wpięte urządzenie).
@WypiorePosprzatamNaprawie: Jak będziesz miał publika to wszystko będzie działać tak jak chcesz. Nie wiem jak w inei, po przestawieniu w bridge publiczny IP będziesz miał na porcie ethernet i wyłączone wifi, więc musisz mieć swój router jak chcesz połączyć więcej niż jedno urządzenie do internetu. Przy okazji ile wyciągasz z mojej sieci?