Wpis z mikrobloga

#samochody

Czy to moje urojenia, czy jednak trochę #logikarozowychpaskow ?

Jadę autem i nadjeżdża auto bez włączonych świateł, mrugam mu i reakcja z podziałem na płeć wygląda tak:

Mężczyźni na 10 przypadków:

1 - nie zwróci uwagi.
1 - włączy światła i pojedzie dalej.
8 - włączy światła i podziękuje.

Kobiety na 10 przypadków:

1 - zauważy i podziękuje.
1 - zauważy.
8 - zero reakcji,
  • 12
  • Odpowiedz
Może bardziej skupiają się na tym, co jest przed nimi, a nie obok?


@inozytol: A jak ktoś jedzie z naprzeciwka, to auto jest przed nimi czy obok? xD Poza tym będąc kierowcą trzeba umieć zwracać uwagę na wiele rzeczy dookoła.
  • Odpowiedz
A jak ktoś jedzie z naprzeciwka, to auto jest przed nimi czy obok?


@Silly_Alpaca:

Może dla niektórych kierowców poza ich pasem to już jest "gdzieś daleko" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

raczej skupiają się na swoich myślach


Możliwe, choć ja zazwyczaj odczytuję z ich twarzy takie pełne skupienie. Głowa prosto, plecy prosto, pewny chwyt, wzrok do przodu.

@cytmirka:
  • Odpowiedz
Może dla niektórych kierowców poza ich pasem to już jest "gdzieś daleko"


@inozytol: No właśnie. I to są te kobiety, o których piszesz w poście. One nie zwracają uwagi na nic poza swoim pasem. Powinny patrzeć na wszystko co się dzieję, bo przecież droga, to nie tylko pasy. A potem wielkie "o niebiosa" bo "on mi tak tu wyskoczył nie wiadomo skąd" ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@inozytol: Trochę odbiegnę od tematu, też dotyczy świateł, zauważyłem, że od jakiegoś czasu coraz więcej aut w dzień jeździ na długich. O ile w części aut to aż tak nie przeszkadza ale w wielu przypadkach jest to oślepiające. Mimo tego, że migam to i tak nie zmieniają. Albo jazda na przeciwmgielnych. To też jest nagminne. Skąd takie dzbany się biorą i moda na takie jeżdżenie.
  • Odpowiedz