Wpis z mikrobloga

Pora zmienić chyba stacjonarkę na coś nowego. I potrzebuje pomocy. Póki co chce zorientować się wstępnie ile mnie to wyniesie. Komputer głównie do surfowania po internecie, youtube, netflix. W gry nie gram, prócz jednego małego wyjątku - tibia. Lubię sobie pograć od czasu do czasu z sentymentu. Komputer nie musi być jakimś demonem szybkości, ale chcę żeby parę lat posłużył i żebym nie musiał się martwić, że coś mnie ogranicza. Tu pojawia się pytanie iść w dwa rdzenie czy w cztery? AMD Athlon 3000G vs. AMD Ryzen 3 3200G. Jak ten drugi to może jednak dorzucić te 50zł do AMD Ryzen 3 3100 (8 wątków)? Karty graficznej do moich wymogów chyba nie potrzebuje? Wystarczy zintegrowana? Zasilacz chciałbym jakiś ciut mocniejszy gdybym w w przyszłości zdecydował się na dołożenie jakiejś karty graficznej. Ram 2x4gb. Dysk - tu też mam pytanie. Wystarczy mi ok. 500gb. M.2 czy klasyczny ssd 2,5"? Co będzie miało dłuższą żywotność? Jak będzie mi mało miejsca to wrzucę hdd 500gb bo mam kilka takich. Do tego płyta główna, obudowa. I to chyba wszystko. Ktoś coś zaproponuje oraz odpowiednie co lepiej wybrać tam gdzie pytałem? Dodam jeszcze, że chciałbym żeby w miarę cicho pracował, bo mam taką manię, że nie wyłączam komputera nawet na noc.
#pcmasterrace #komputery #pc
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Vadzior: nie to, że Ci odradzam stacjonarkę ale do twoich wymagań nie lepiej by się sprawdził laptop podłączany pod monitor?

Cenowo wyjdzie pewnie podobnie, a zawsze można wziąć pod pachę.

A z drugiej strony jaki teraz masz komputer, że wymaga zmiany? Durona 800mhz? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Mi do tego co
  • Odpowiedz
@Vadzior: Nie jestem ekspertem, ale zintegrowana karta graficzna to chyba nienajlepszy wybór, nawet przy tak minimalnych wymaganiach jak Twoje. Może warto chociaż delikatnie zainwestować w jakiegoś RX 550? Mam laptopa HP z starą i7 na pokładzie i zintegrowanym R3 - zdarza się, że maszyna "poci się" przy ładowaniu Youtube'a.
  • Odpowiedz
@hpiotrekh: Wiesz co. Mam lapka. Zawsze miałem stacjonarkę i lapka, z czego lapek był użytkowany sporadycznie. Mam sentyment do stacjonarek i tak jakoś chce mieć taki sprzęt.
Jeżeli chodzi o to co mam teraz to tak: lapek asus k53sv (i5 2430m, gt 540m, 4gb) - jest ok, tylko się grzeje. A stacjonarkę to mam jakaś poleasingową co z pracy dostałem, jakis celeron chyba 2rdzeniowy. Bez grafiki. Niestety nie pamiętam modelu
  • Odpowiedz
Mam sentyment do stacjonarek i tak jakoś chce mieć taki sprzęt.


@Vadzior: a no to jasne, sam w sumie mam podobnie ale szkoda mi kasy na kupowanie stacjonarki jak mam dwa laptopy i konsolę do grania xD
na pclab albo czymś podobnym są zestawienia do okreslonych kwot z podziałem na intela i amd.
Myślę, że spokojnie można się tym sugerowac przy składaniu swojego kompa.
  • Odpowiedz
@Vadzior: ten 3000g ma wydajność większą od i5 2400 o jakieś 30% a grafika jest na poziomie gt 1030 także spokojnie można na tym wszystko robić ( starsze gierki chodzą na tym w 60 fps w stylu wow pandaria i takie tam dziadostwa ) nie ma potrzeby kupować osbnej karty ani 4 rdzeniowca. Chociaż teraz pewnie wyjdzie 4000g :P
  • Odpowiedz
@hpiotrekh: Tak, wiem. Tym się sugerowałem. Tylko nie wiem na który zestaw się zdecydować. Szczególnie, jeżeli chodzi o procesor. 2/4? 4/4? 4/8? I czy graficznie sobie poradzi? (podobno czasem groszy procesor może mieć lepszy układ graficzny - nie wiem czy to prawda, gdzieś mi to się rzuciło). Ja oszczędzać nie chce. Wolę dopłacić dziś i mieć rok spokoju dłużej. Ale też nie chce sytuacji, że kupie sprzęt za 2,5tys i
  • Odpowiedz