Wpis z mikrobloga

#tatry #buty #gory #kiciochpyta
Może mi ktoś powiedzieć, jaka jest przyczyna "odbicia" dużych palców u stopy, podczas schodzenia z góry.
Mam u prawej i lewej stopy, "fioletowe" paznokcie u dużych palców - ból zaczął się podczas schodzenia. Na 99% paznokcie zejdą.
- złe buty
- zła technika ?
- złe skarpetki ?

Buty których używam Buty Campus
  • 28
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kodecss: ja sie w ogóle nie znam na górach, ale miałem podobnie jak w lekko za dużych butach spróbowałem powspinac sie na skateparku.
O ile normalnie wydaja się być ciut za luźne (rozeszły się), to wtedy wyraźnie to czułem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@kodecss: albo masz za małe buty i stopa nie ma miejsca żeby pracować przy zejściu albo słabo trzymają piętę, więc stopa ci się przesuwa do przodu i spuszczasz sobie #!$%@? schodząc, za każdym krokiem po prostu kopiąc we wnętrze buta.

Miałam raz za małe buty bo kupiłam gdyż promocja, i tak potem się czułam jakbym kopała się ze ścianą przez kilka godzin, nigdy więcej.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kodecss: to albo pokombinować z techniką wiązania, żeby pięta była dobrze trzymana, albo upewnić się, że masz odpowiednio dużo miejsca w bucie. Za małe to trudno, będzie trzeba kupić większe, bieda. Jak ubierzesz na stopę, zawiazesz jak zwykle i podniesiesz duży palec w górę to jak go pomacasz, jak blisko jest do noska? :)
  • Odpowiedz
@kodecss: nie są za wąskie wszerz te buty na twoją stopę?
Druga sprawa to związałeś je jak trzeba w kostce i nad kostką aby unieruchomić stopę, i nie zatrzymywała się na czubkach butów

Skarpety swoją drogą, ale do paznokci to nic nie mają.
Chyba że szew uciska.
hgw

a tak z dupy frant: to nówka buty i twoje pierwsze w nich wyjście w góry?
  • Odpowiedz
@kodecss: nie rozumiem czy je w końcu rozchodziłeś czy miałeś na nogach tylko 10 min w domu i wyszedłeś w nich raz do żappki a potem 16h po górach

Poniekąd nie dziwi mnie już taki efekt, gdy nie dałeś odpocząć stopom
Spuchły? Buty nie są jednak za ciasne wszerz?
  • Odpowiedz
@kodecss: W górskich butach nie masz mieć możliwości dotknięcia palcami przodu buta, mają być trochę za duże żebyś przy schodzeniu się nie poobijał
  • Odpowiedz
@Dibhala:
- buty nie są ciasne wszerz
- nie miałem ich na nogach 10 minut bo byłem w nich już na :
Gubałówce
Śnieżce
Grześ, Rakoń, Wołowiec
Sarnia Skała
Słowacki Raj
Szpiglasowy Wierch
Zawrat

A teraz zrobiłem tripa: Kiry - Czerwone wierchy - Giewont - Kasprowy Wierch
  • Odpowiedz
@Dibhala: Tak, uderzałem palcami właśnie o przednią cześć buta.
Skarpetki się nie podwijały. Ale przypuszczam, że to ich wina - bo w tym tripie użyłem pierwszy raz innej pary skarpet - które kupiłem specjalnie na ich podejście. I może przez nie tak stopa pracowała w bucie.
Wcześniej miałem grube skarpety a teraz kupiłem "skarpety trekingowe za 6dych z jakiejś bawełny moreno
  • Odpowiedz
@kodecss: już wcześniej pytałem o prawidłowe wiązanie buta
Widocznie grubsze skarpety lepiej unieruchamiały stopę przy luźniejszym wiązaniu butów.
Jaki masz luz między stopą a ściankami buta? @Korn wspomniał na ten temat; wskazany ~1cm luzu w zależności od butów
  • Odpowiedz