Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć, studiowałem informatykę na Uniwersytecie zaocznie i pracowałem jako Junior Java na umowie zlecenie. Zarabiałem około 3200 do ręki. Obroniłem teraz licencjata, ale na studia magisterskie nie będę szedł bo szkoda czasu i pieniędzy. Poprosiłem mojego pracodawcę o Umowę o pracy, jednak on powiedział że na umowie o pracę mogę zarabiać tyle samo, czyli 3200 do ręki, ale nie więcej. Dodam, że mam już rok doświadczenia w Javie EE I 25 lat. Chciałbym już coś więcej zarabiać, mieć jakieś plany na życie. Składałem około 20 CV i bardzo słaby odzew dostałem, a na paru rekrutacjach odpadłem bo byli lepsi. Mam wrażenie że ciężej dostać pracę bo korona... Co doradzacie mi robić, bo wpadam w depresję.

#java #programowanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f536ee38679b6c666e7ac49
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 13
@AnonimoweMirkoWyznania: niestety na tą chwilę w naszym kraju cały czas szybciej jest zarabiać więcej zmieniając pracę niż dostając podwyżkę ( ͡° ͜ʖ ͡°). Nie mówię, że to złe, czy dobre - tak zwyczajnie jest.

A tak z mądrości życiowych to jeszcze łap - im bardziej jesteś kluczowy dla projektu tym większa szansa, że szef da Ci podwyżkę o którą go poprosisz.
@krzy_glob: to zależy jaki to szef ( ͡° ͜ʖ ͡°). Mój ex postawił wszystko Vabank i olał moją propozycję ciepłym nieprzerwanym. W projekcie byłem niezastąpiony i właśnie stuknął kolejny rok opóźnienia w projekcie ( ͡° ͜ʖ ͡°) hehe
Podoba mi się jak wszyscy cisną po pracodawcy, że januszex jak po roku dał mu ponad 50% podwyżkę xD koszty pracodawcy z powodu Twojego zakończenia studiów i przejścia na uop wzrosły z 3200 na 5000, żeby dawać Ci tą samą pensję, więc dostałeś 1800zl podwyżki, a marudzisz jakby Cie pracodawca olał. Chciałeś koniec studiów i uop, to masz. Piatka brutto po roku, czyli ponad 30zl/h to nie jest zła stawka.