Wpis z mikrobloga

Gdy jako odwieczny fanatyk Roberta K. od roku 2006, oglądający i czytający absolutnie wszystkie jego wypowiedzi patrzysz na wyniki i na co poszły te publiczne pieniądze...
Inaczej się nie da.

A tak na serio Kubica to wciąż #!$%@?, tylko nie ma sprzętu odpowiedniego. Miałem swego czasu kontakt z Sławomirem Madajem - pracował parę lat w Enstone bodaj w latach 2010-2013 jak pamiętam, a potem poszedł do Mercedesa. Znielubiliśmy się, bo miałem swego czasu kontakt z chłopakami z redakcji Artura Kubicy, którzy sprzedali mi parę newsów o kontrakcie z Ferrari etc. jeszcze jak nikt o tym na świecie nie wiedział. No i się obraził na Roberta, że chce zostawić bardzo zgraną i świetną ekipę Enstone na rzecz Czerwonych.

Madaj literalnie cisnął po Robsonie, że zniszczył sobie tytuły w Lotusie w 2011 i 2012 jadąc w "wiejskim rajdzie". Dlatego też późniejsze newsy i pogaduszki były dla mnie bardzo wiarygodne.

A że chłop miał zacne kontakty od poprzedniego pracodawcy, to wiedział co nieco jak dali Kubicy pośmigać Lotusem z 2012 roku w 2017. I to co usłyszałem, cytuję: "już od trzeciego kółka zapierda##lał, że inżynierowie (wraz z Alanem Parmene) nie dowierzali "stoperowi", "a Sirotkinowi zniszczyłby karierę jeśli to byłoby oficjalne".

Potem był test na Ricardo Tormo tym samym autem - i tam było tak samo. Dostał więc angaż w Renault na oficjalną sesję testową. Już wtedy przymierzali go za Palmera od Spa. Dostałem newsa "lepiej usiądź na kiblu - w Enstone przymierzają Kubicę na Spa".

Ale chu###j, przybył ogór Carlos Sainz ze swoim hiszpańskim rynkiem zbytu i nieobliczalny Carlos Ghosn (którego na szczęście potem #!$%@? - czy też sam się #!$%@?ł, bo coś odwalił z korupcją) wziął Hiszpana. BTW. Odkąd zniknął Ghosn z Renault, nagle dostawali rezultaty, co nie? Wracając, TYLKO ze względu na deal silnikowy i interesy nie wybrali finalnie Roberta. Enstone było podzielony na dwa obozy:
a) inżynierów z krwi i kości z Alanem Permane na czele, którzy murem stali za zatrudnieniem RK
b) marketingowców-debili al'a Claire Williams, którzy ubzdurali sobie ogóra Sainza.

A taką ciekawostkę jeszcze sprzedam - w 2010 Robercik po tym jak Enstone zostało przejęte przez Genii Capital i Lopeza był numerem 1 w kolejce do Mercedesa obok Rosberga. Tak tak. Tylko jakiemuś emerytowi wymarzył się powrut. Info potwierdzałem u byłego managmentu RK związanego z pewnym panem z Koszalina, który obecnie zajmuje się karierą Karolinki Woźniackiej. Identyczne info miał swego czasu TobaccoBoy - kto kojarzy tego geniusza z F1Ultra albo F1wm to wie o czym mówię. Gość jako pracownik swego czasu ChampCaru czy tam IndyCaru w USA miał zawsze KOZACKIE informacje. Jestem ciekawy czy żyje, bo słyszałem ploty, że gdzieś się ostro zawinął na drzewie.

No i tak w sumie ciekawie, bo z jednym informatorem znam się odkąd Robercik postanowił wyjeb##ać się Skodą na barierce. Pracował w Irlandii w pewnym szpitalu i tak przez 9 lat mieliśmy kontakt Fejs/telefon. No i świat jest w ch#j mały, bo 2 miesiące temu spytał mnie, czy dalej mieszkam w Poznaniu.... bo się przeprowadził z powodów rodzinnych i mieszka 3 kilometry obok....

PS. Jakoś w 2019 usłyszałem przepowidnię od Madaja, że Enstone już od tamtego czasu robi bardzo dobrą robotę zatrudniając kozackich inżynierów i przerzucając sporo środków na kadry. No i to się sprawdza, bo Renówka zaraz wskoczy do TOP3.

Pozdro.
#f1 #kubica #powrutcontent
Pobierz
źródło: comment_1599252019edvXUHuNIXLIvlTkjhGMAp.jpg
  • 22
@WojtaS_f1: przecież jeszcze nic nie zeszło. Ale czasy bezpieczne, że można pozdradzać trochę "newsów" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mam jeszcze kilka ciekawostek w zanadrzu usłyszanych od gościa odbierającego nagrodę Sportowca Roku w 2008 roku dla Robercika.

Biografia RK - jeśli powstanie - będzie bestsellerem.

Z ciekawostek to przychodzi mi jeszcze do głowy jak w 2008 roku po Robercika do BMW zgłosił sie... Ross Brawn.
BMW nie pozwoliło.
@erixon: niestety jeżeli chodzi o decyzyjność, Kubica ma pecha. Nie powiem, że jest niepełnosprawny pod tym względem, bo chłop załatwił sobie kontakt z Ferrari i w sumie wszedł na sam szczyt. Więc to byłoby spore nadużycie, gdybym napisał, że #!$%@? u niego z inteligencją.
Najlepiej i tak jak Massa dostał sprężyną w łeb w 2009 roku na Węgrzech ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kto był przymierzać fotel i szyć kombinezon w Maranello? No kurła Robercik. Ale wtedy rządził Jean Todt, a managerem Massy był jego synalek. Co zrobił Filipek, dla którego koszmarem był Kubica? (Koszmarem bo, chronologicznie: Monza 2006, Silverstone 2007, Monaco 2008 - pamięta ktoś, jak wtedy Robercik ruchał Massę w usta
@Pawlinho: jak się outuje ludzi, którzy się znają z tym i z tamtym? To komu chce się pisać? Nawet jak wrzucisz dowody/zrzuty rozmów z Google Mail to ch##uj - mistyfikacja xD Więc takie perełki jak:
-bohdi, mający kontakty w samym Santa Corona, bo to filia Mediolanu, w której odbywał zagraniczy staż
-TobaccoBoy , którzy śmigał po IndyCarach i ChampCarach jako pracownik gadając z Sokołem jak równy z równym
-Carlos, Bankoq -