Wpis z mikrobloga

Czy ktoś ściągał przez Aliexpress jakiś duży towar?
Rozważam zakup sporego plotera laserowego z Chin. Z jakimi opłatami to się wiąże poza 23% VAT? Ktoś się orientuje jaka jest stawka cła przy takich zamówieniach? Strona rządowa niestety jest nieczytelna dla mnie, nie mogę tam znaleźć takiej informacji :( W ogóle dużo jest zabawy z takim importem? Jest ryzyko np dymania do jakiegoś portu czy innego urzędu, czy zawsze to dociera pod drzwi?
#laser #aliexpress #wycinanie #importchina #podatki
  • 9
  • Odpowiedz
@Norskee: U jednego sprzedawcy w opiniach wydziałem na zdjęciach że gościowi pod drzwi podwieźli. Zresztą to jest mniejszy problem. Bardziej się obawiam, czy to gdzieś nie utknie, czy są jakieś procedury skomplikowane, czy tylko płacę Chińczykowi, potem Vat i cło i czekam na dostawę.
  • Odpowiedz
@sylwek2k: Jaka jest różnica? Mogę prywatnie, mogę (chyba) dla firmy, ponieważ jestem niejako podpięty pod działalność mojego szwagra gdy ktoś zamawia dużo i z fakturą. Swoją działalność chciałbym dopiero kiedyś zacząć.

w zaleznosci co sobie ze ustalisz ze sprzedawca i za co zaplacisz :)

Ściągałeś coś takiego? Jak tak to możesz opisać przebieg?
  • Odpowiedz
@BulgarskiTaboret wszystko zależy jak duża jest paczka i czy kurier typu DHL może ją dostarczyć. Poza VAT może być cło, do jednorazowego zakupu będzie łatwiej i mniej zabawy z papierami na osobę prywatną.
  • Odpowiedz
Jaka jest różnica? Mogę prywatnie, mogę (chyba) dla firmy, ponieważ jestem niejako podpięty pod działalność mojego szwagra gdy ktoś zamawia dużo i z fakturą


@BulgarskiTaboret:

no taka, czy chcesz miec za to fakture, czy nie

Jak chcesz miec fakture, to jest duuuzo zabawy, jak nie chcesz, to masz malo, proste?
  • Odpowiedz
@sylwek2k:

Jak chcesz miec fakture, to jest duuuzo zabawy, jak nie chcesz, to masz malo, proste?

Proste :) Myślałem, że dochodzi coś więcej.
Dziękuję za odpowiedzi.

Wobec tego mam jeszcze jedno pytanie. Czy ktoś robił, czy jest możliwość organizacji swojego transportu przy takiej wysyłce z Niemiec? W ofercie niestety nie ma, a za transport właśnie z Niemiec lub Czech liczą po 1800zł. Mógłbym to sobie ogarnąć za mniej niż połowę tej
  • Odpowiedz