Wpis z mikrobloga

Na bazie jakiej tam dyskusji o małżeństwach/LGBT, użytkownik @Tadeusz_Radziwill popełnił taki wpis o istocie małżeństw:

Tak, trudno to zrozumieć, bo to jest po prostu idiotyczne. Małżeństw nie bierze się po to, żeby zyskiwać przywileje, nie żyjemy w XIX wieku, gdzie śluby bierze się w zamian za pozycję i posag.


Zadałem mu wtedy następujące pytanie:

Ale, ale, czyli parom homo nie chodzi o przywileje finansowe, tyko o papierek? To po co im ten papierek, mógłbyś przedstawić kilka powodów (tych, których nie rozwiąże pierwszy lepszy notariusz)?


Mimo kilkukrotnych przypomnień, nie potrafił do dzisiaj podać tych powodów, może mu pomożecie?
#neuropa #lgbt
  • 23
  • Odpowiedz
@Nieszkodnik:
W naszej kulturze małżeństwo jest aktem przypieczętowania miłości, deklaracją, że chce się spędzić z kimś resztę życia, "na dobre i na złe". Osoby LGBT+ nie chcą czuć się inne, gorsze, wykluczone - chcą mieć takie samo prawo do spełniania swoich uczuć, również na takiej kulturowej płaszczyźnie. Nie wszystkim w związku z drugim człowiekiem chodzi tylko o seks albo pieniądze.
  • Odpowiedz
@Nieszkodnik: Ja nie rozumiem jak ktoś o zdrowym umyśle może uważać, ze latanie z oryginałem pełnomocnictwa notarialnego albo jego potwierdzona za zgodność kopia to coś co załatwia problem związku partnerskiego/małżeństwa.

3/4 społeczeństwa nawet jak zauważy takie pismo to je oleje i nie załatwi sprawy, bo nie.

Można to w banalny sposób rozwiązać, ale większość społeczeństwa to homofoby i nie ułatwimy ludziom życia bo nie
  • Odpowiedz
@Nieszkodnik: hmm myślałem że chodzi o uczucia, ich usankcjonowanie, przypieczętowanie, potwierdzenie, tak jak osobom lgbt

czyli osoby hetero są bardziej cyniczne, materialistyczne, wyrachowane, od lgbt
  • Odpowiedz
W naszej kulturze małżeństwo jest aktem przypieczętowania miłości, deklaracją, że chce się spędzić z kimś resztę życia, "na dobre i na złe".


@kot_do_drzwi: w naszej kulturze małżeństwo to związek mężczyzny i kobiety.

Osoby LGBT+ nie chcą czuć się inne, gorsze, wykluczone


@kot_do_drzwi: ale przecież w ten sposób osoby LGBT+ niszczą tę kulturę, nie widzisz sprzeczności?
  • Odpowiedz
@Nieszkodnik: Nie odpowiedziałem, bo nie mam obowiązku ani ochoty każdemu tłumaczyć oczywistości, a także dlatego, że nie widziałem twoich kilkukrotnych powiadomień, bo po prostu mam cię na #czarnolisto (na dodatek specjalnie dlatego, żeby tych powiadomień nie widzieć). Mam dużo z reguły ciekawszych zajęć niż użeranie się z przygłupami, a uważanie, że ktokolwiek bierze w naszej kulturze ślub dla korzyści majątkowych dobitnie o byciu przygłupem świadczy, tak samo jak nazywanie tych korzyści
  • Odpowiedz
tych, których nie rozwiąże pierwszy lepszy notariusz


@Nieszkodnik: nie ma możliwości uzyskania od notariusza papierków dających prawa ekwiwalentne dla praw małżeńskich. Widziałem na wykopie kilka razy listę z przykładami, może @artpop będzie miał.

na czym polega kultura? Opiera się może na jakichś wartościach, moralności?


Sprzeciwianie się walce o prawa osób LGBT jest niemoralne i np. zachodni konserwatyści już do tego doszli.
  • Odpowiedz