Wpis z mikrobloga

co wy wiecie o #przegryw, te historie typu nie mam nikogo to nic, ja dzisiaj odbieralam wspolokatorce paczke z telefonem z #paczkomat u #inpost bo mnie poprosila, po drodze weszlam po soczek do aldi i zostawilam ta paczke na kasie, ogarnelam po 20 minutach, ale wrocilam pytac i juz jej nie bylo,ktos po mnie musial zabrac, teraz czekam do 23 jak wroci i kombinuje jak to wyjasnic, bo jak bede musiala splacac to chbyba sie zabije, a jak zabral ja ktos uczciwy i zadzwoni pod numer z etykiety to jeszcze gorzej bo dowie sie o tym nie ode mnie tylko obcy czlowiek da jej paczke jprdl miasto zlodzieji #krakow jestem gapa roku
  • 30
  • Odpowiedz
@KingaM: Nie lepiej zadzwonić i powiedzieć jej o tym jak najszybciej? Jak wróci to będzie pewnie zmęczona i na pewno nie zareaguje na to dobrze.
Jeśli nikt tej paczki jej nie zwróci to logicznym jest, że powinnaś za nią zapłacić, bo to Ty ją zgubiłaś.
  • Odpowiedz
@KingaM: Ja kiedyś z firmowym laptopem w plecaku poszedłem chlać, obudziłem się rano bez plecaka(i godności), po historii z konta bankowego sprawdziłem, że ostatnia płatność była w maku, dzwoniłem o 6 rano w sobote do maka i okazało się, że plecaczek sobie czeka na właściciela xD
  • Odpowiedz
@KingaM: @KingaM: zaraz, a dlaczego tego nie zglosisz na policje ? Zostawilas to w sklepie - okey, ale to dalej Twoja wlasnosc i nikt nie moze sobie tego od tak przywlaszczyc. W Aldi maja kamery, znajda goscia od razu. Zglos to natychmiast
  • Odpowiedz
@RezyserKinaAkcji: 1) pol roku pracowalam na drugiej warstwie centralnego monitoringu i pewnie wielokrotnie widzialam cie kupujacego sobie fajeczki i wiem ze to tak nie dziala 2) jak go znajda skoro wyszedl? musialbyby byc stalym klientem a to moj market i znam mniej wiecej stale mordy z widzenia 3) mam zle doswiadczenia z polska policja, zwyczajnie tego nie chce
  • Odpowiedz
@Saynighte: ta kasa to pewnie wiecej niz moja pensja ja nie wiem po co tak drogie telefony sie kupuje ja mam zwykly za 150 i tez jest git, ehh plakac mi sie chce
  • Odpowiedz
@KingaM: Policja jesli chce, to znajdzie. Maja swoje metody. Potrafia znalezc bez monitoringu, jesli sprawa jest gruba, z monitoringiem -> 100% powodzenia. Tylko musza chciec. Jesli tego nie zglosisz, to go nigdy nie odzyskasz. Zglaszajac masz jakies szanse, nic nie tracisz.
  • Odpowiedz
@KingaM: Nie wszystko stracone. Możesz utrudnić użycie telefonu złodziejowi, a nawet go zlokalizować. Potrzebny jest numer IMEI oraz kontakt z serwisem producenta. Jak zgłosisz telefon jako kradziony, to złodziej nie będzie mógł odblokować bootloadera i zmienić oprogramowania w telefonie. Serwis będzie mógł również ten telefon zdalnie zablokować w przypadku gdy ktoś wsadzi do niego kartę SIM.
  • Odpowiedz