Wpis z mikrobloga

Mireczki potrzebuję pomocy w temacie #docker & #rabbitmq

Potrzebuję zapisać w jakimś volume informacje o utworzonych kolejkach, wiadomościach na kolejkach z rabbitmq aby w razie ubicia kontenera i uruchomienia ponownie wszystko ładnie się przywróciło.

Aktualnie rzeźbię w docker compose ale później pewnie czeka mnie deployment tego.

Docker-compose(fragment):
Services:
rabbitmq:
image: rabbitmq:3-management
containername: rabbitmq
hostname: rabbit
ports:
- 15672:15672
environment:
RABBITMQNODENAME: node@rabbitmq
volumes:
- rabbitmq
datacontainer:/var/lib/rabbitmq

volumes:
rabbitmq
data_container:

Kolejka tworzona jest po starcie mikroserwisu który korzysta z rabbitmq (może tu jest problem) bo nie dokopałem się jeszcze do informacji jak utworzyć kolejkę po starcie kontenera z rabbitmq.

Mimo to, po ubiciu kontenera z rabbitmq i ponownym uruchomieniu wstaje zupełnie czysty niczym dziewica tańcząca nad jeziorem w blasku gwiazd i przy pełni księżyca.

#programowanie #naukaprogramowania #programista15k
  • 11
@Generyczny_nick: Z tego co pamiętam rabbit używa hostname do trzymania danych. Tj. tworzy sobie jakiś katalog. Spróbuj ustawić hostname w docker-compose i sprawdź czy pomogło. I zbinduj sibie katalog /var/lib/rabbitmq i sprawdź czy wszystko się ok zapisuje.
@Generyczny_nick: weź wrzuć - "./data:/var/lib/rabbitmq" w volumes i wywl na koncu rabbitmqdatacontainer z sekcji volumes. Potem sprwadz czy Ci odkłada dobrze pliki w katalogu data, w którym masz docker-compose.yml
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Generyczny_nick: sprawdź w dokumentacji gdzie rabbit trzyma dane w kontenerze. Może to nie jest ten katalog który wskazujesz w volumenie.

Mam nadzieję że nie używasz 'docker-compose down -v'?
Już wiem czemu nie działało. W serwisie jak tworzyłem kolejkę to ustawiałem durable na false.
Zmiana wartości na true spowodowała, że kolejka elegancko się zapisuje.

Dzięki Panowie za rady i sugestie :)