Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jeżeli nie jestem zarejestrowany w urzędzie pracy a kilka dni temu dostałem pracę (i już pracuję) na okres próbny 1 miesiąca na umowe zlecenie to co mam teraz zrobić? Iść i zarejestrować się w urzedzie pracy czy moze czekać do końca umowy na ten jeden miesiąc czy jak? Bo jak się sprawdzę przez ten miesiąc to dostanę umowe o prace. Doradzi ktoś co zrobic?

#rozowepaski #niebieskiepaski #praca #anonimowemirkowyznania

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f4f9c7e6c849ff6cfff3ae1
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 13
OP: @Cumpelnastodwa: @KRZYSIEK_POLSKA_CZERNIEWICZ: @SarahC: @hanksters: @piter_dzik: @Gandezz: @rodzer1223:

1. Ok, przypuśćmy, że nie sprawdzę się przez ten miesiąc i nie dostane umowy o prace. To wtedy mam iść się od razu zarejestrować? Czy mogę to zrobić np. za pół roku? W urzedzie nie będą nic gadać, że przyszedłem aż pół roku od zakończenia pracy (nawet jeżeli pracowałem miesiąc na umowe zlecenie).
Poza tym już
GwiezdnyDyrektor: > 1. Ok, przypuśćmy, że nie sprawdzę się przez ten miesiąc i nie dostane umowy o prace. To wtedy mam iść się od razu zarejestrować? Czy mogę to zrobić np. za pół roku? W urzedzie nie będą nic gadać, że przyszedłem aż pół roku od zakończenia pracy (nawet jeżeli pracowałem miesiąc na umowe zlecenie).
To czy się zarejestrujesz i kiedy to wyłącznie twoja decyzja. Jak nie masz takiej potrzeby to
M.M.M.: Zgodnie z literą ustawy masz do 7 dni powiadomić urząd o zmianie statusu bezrobotnego, czyli podjęciu pracy. Na stronie UP masz formularz do wyrejestrowania się, wysyłasz go na sekretariat swojego urzędu. Jeżeli po miesiącu nie będziesz pracował to znowu się rejestrujesz jako bezrobotny i tyle.

Pamiętajcie istnieje w ustawie kara 500zł za niepoinformowanie urzędu , co prawda w praktyce nikt tego nie egzekwuje ale jednak.

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua