Wpis z mikrobloga

Mam buty do biegania po terenie od około roku, jak widać na zdjęciu w dwóch miejscach odkleiły mi się gumowe kolce od podeszwy. Chciałem to samemu skleić, ale dziewczyna mówiła, żeby oddać na gwarancję, skoro okres gwarancji wynosi 2 lata. Poszedłem do sklepu biegacza i Pan za ladą stwierdził od razu, że nike na pewno tego nie uzna i nie ma sensu w ogóle tego wysyłać, ale jak bardzo chcę to możemy spróbować. Znacie się może na tym? Jest w ogóle jakaś szansa, że to przyjmą?
Nie chciałbym, żeby była też sytuacja, że będę czekał niewiadomo ile i się okaże że odrzucona i buty mi wrócą po 2 miesiącach, tym bardziej, że pod koniec września mam bieg w terenie.
Jest sens się w to bawić? Reklamował ktoś podobne uszkodzenia?
#bieganie #kiciochpyta
miniacz - Mam buty do biegania po terenie od około roku, jak widać na zdjęciu w dwóch...

źródło: comment_15990292841ys320fvZjIZ3tq4d1K1I6.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@miniacz: z mojego doswiadczenia powiem, ze Nike bardzo ladnie zalatwia takie sprawy. Swojego czasu oddawalem Jordany Eclipse, w ktorych po roku noszenia zrobila sie dziura tam gdzie jest duzy paluch. Zglosilem to bezposrednio na stronie Nike i po wyslaniu paru zdjec przyslali do mnie kuriera, ktory odebral buty (nie byly nawet zapakowane w oryginalny karton). Dwa tygodnie pozniej mialem pieniazki na koncie.

Ale co prawda buty byly kupowane bezposrednio na stronie
  • Odpowiedz
Sklep biegacza to to samo co worldbox, sklep koszykarza itp - firma szopex...
Oddawalem flyknity po 1,5 roku noszenia, podowdem bylo rozklejenie podeszwy przez cieplo z ogniska w obydwu butach, po 2 tygodniach mialem zwrotke o reklamacji...
Pamietaj prosze, ze firma szopex ma wlasnego zaleznego rzeczoznawce.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Szanowni Państwo,
reklamacja towaru nastąpiła w ciągu 2 miesięcy od daty zakupu a co za tym idzie domniemywa się, że wada fizyczne tkwiła w towarze już w chwili jego wydania, ujawniając się w postaci [tutaj twoja wada] (art. 556 ze zn. 2 Kodeksu cywilnego).
Do swojej odpowiedzi nie dołączyli także Państwo żadnej opinii producenta obówia czy też rzeczoznawcy o odpowiedniej specjalizacji. W związku z powyższym wnioskuję o uznanie reklamacji za zasadną.

Odpowiadając
  • Odpowiedz
@miniacz jestem po uznaniu reklamacji w Sklepie biegacza (buty Hoka, rozerwana siatka na lini z podeszwą). Udało się gdyż reklamowałem po zaledwie 1.5 miesiąca (nabiegane 300km). Sprzedawca dawał duże szanse na pozytywne rozpatrzenie gdyż to znana wadą tego modelu, no i liczył się fakt szybkiego zgłoszenia.

Jak masz ochotę to próbuj. Ja kompletnie bym się tym nie przejął i sam skleił ten kawałek podeszwy.

Pamiętaj, że mogą nie uznać gwarancji gdy stwierdzą,
  • Odpowiedz
@DungeonForDragon: Wiem, na stronie decathlona są takie opisy butów, które nie mają dla mnie zbyt wiele sensu. But to nie jest żywy organizm, żeby się regenerował między treningami xD
Ktoś będzie biegał 2 razy częściej, to zużyje je 2 razy szybciej. (przy założeniu że inne zmienne pozostaną te same)
Jedynie może być problem z brakiem odpowiedniego przewietrzenia buta.
  • Odpowiedz
@DungeonForDragon: decathlon wymienia bez problemu (już wymieniałem 2 pary bo przez moje wystające kości w Achillesie) przecierają się zapiętki i totalnie bez problemu mi oddali kasę i wziąłem następne :b
  • Odpowiedz