Wpis z mikrobloga

@Gaku745: Kup sobie akcje na giełdzie, to będziesz współdzielić środki produkcji xD Zresztą kto ci broni w kapitalistycznym społeczeństwie założyć dobrowolną komunę?

Socjalizm to zbrodnia. Kapitalista powie ci "pracuj dla mnie jeśli chcesz, jak nie to wyrąbane", socjalista powie ci "pracuj dla ludu, jak nie to kula w łeb". Socjaliści mogą wprowadzić swój ustrój tylko poprzez przemoc
Kup sobie akcje na giełdzie, to będziesz współdzielić środki produkcji xD

@Anien: To wtedy dalej nie będzie socjalizm xD

Zresztą kto ci broni w kapitalistycznym społeczeństwie założyć dobrowolną komunę?

Jak myślisz ile czasu minie zanim fundowane przez kapitalistów służby specjalne mi ją rozwalą?


Socjalizm to zbrodnia. Kapitalista powie ci "pracuj dla mnie jeśli chcesz, jak nie to wyrąbane", socjalista powie ci "pracuj dla ludu, jak nie to kula w łeb". Socjaliści
@Gaku745: "Zdechniesz z głodu" Bardzo mi przykro, że czujesz się prześladowany przez prawa fizyki

Jak sobie wyobrażasz zaistnienie anarcho-socjalistycznego społeczeństwa? Co jeśli nie będę chciał wykonywać pracy mi przydzielonej? Odmówisz mi dostępu do dóbr, czy będziesz tyrać na moje jedzenie? Jeśli to pierwsze, to nie różnisz się zbytnio od kapitalistów, a jeśli to drugie, to zapraszam, możesz to robić nawet i teraz xD

A argument o służbach słaby jak siki pająka,
Co jeśli nie będę chciał wykonywać pracy mi przydzielonej?


@Anien: A czemu miałbyś nie chcieć wykonywać pracy na równych wolno-stowarzyszonych warunkach? Może potrzebujesz pomocy terapeutycznej albo masz jakiś tymczasowy problem? Jeśli masz problem to warto go rozwiązać. Ludzie nie są inherentnie leniwi, wbrew temu co ci się wydaje. Ludzie naturalnie lubią robić coś pożytecznego. Rozwój wspólnej komuny to dość wartościowa dla nas motywacja. Żyliśmy tak bez problemów od tysięcy lat. Pracowanie
@Gaku745: Ładny bajkowy świat xDD Po prostu, mówię, że nie chce robić tej pracy i tyle, nie twój problem czemu. Naprawdę sądzisz, że nie byłoby takich przypadków, czy po prostu wypierasz to ze świadomości, bo nie pasuje ci to do wizji świata?
Brak sensownej odpowiedzi na ten argument dostarcza mi wszystkiego co muszę wiedzieć, śnij dalej o tym jak tysiące lat temu było super.
Ładny bajkowy świat xDD Po prostu, mówię, że nie chce robić tej pracy i tyle, nie twój problem czemu. Naprawdę sądzisz, że nie byłoby takich przypadków, czy po prostu wypierasz to ze świadomości, bo nie pasuje ci to do wizji świata?


@Anien: Przecież niczego nie wypieram? A to jest nasza sprawa czemu nie chcesz pracować, jesteśmy anarchistami, troszczymy się o siebie nawzajem. To nasz problem czemu. Chcemy pomóc. Poza tym nie
@Gaku745 ok, to kto będzie wykonywał pracę niebezpieczne lub nieprzyjemne? Myślisz, że śmieciarze zbierają śmieci, bo lubią? Kto będzie wywoził śmieci lub zajmował się ściekami? Nie wszyscy mogą robić, to co lubią, a niektórzy lubią oglądać tv i pić piwko. Jak ich zmusisz do pracy?
@Nedifie: Jeśli nikt nie będzie wywoził śmieci albo zajmował się ściekami to utoniemy w śmieciach i zaleją nas ścieki. To dość dobra motywacja. Jako współwłaściciele spółdzielni wynoszącej śmieci i zajmującej się ściekami, mieliby ogromną dowolność wobec tego jak podchodzą do swojej pracy, więc mieliby szanse na kreatywne ulepszenie tego jak funkcjonuje ten zawód. Nie byłoby tak źle.

a niektórzy lubią oglądać tv i pić piwko

Patrząc na to jak bardzo są
@Gaku745 takich ludzi jest pełno, więc jak ich zmusisz do pracy?

"mieliby ogromną dowolność wobec tego jak podchodzą do swojej pracy, więc mieliby szanse na kreatywne ulepszenie tego jak funkcjonuje ten zawód." Trzeba iść przetkać rury, wywieźć szambo lub śmieci. Ktoś musi to zrobić, a niewielu będzie chciało, niezależnie od kreatywności sposobu. Załóżmy, że jest współwłaścicielem. W dupie mam, nie będę grzebał w śmieciach i gównie. Niech ktoś inny to zrobi. Co
@Nedifie: Zaufaj mi, na 100% znajdą się ludzie którzy będą wykonywali takie zawody. Dzisiaj mamy ludzi którzy ryzykują życiem dla zwykłego hobby. Steve Irwin wkładał łapy do paszczy krokodyla dla frajdy. Ludzie są różni i mają przeróżne preferencje. Z resztą wystarczyłaby prosta rotacja też między pracownikami mniej wykwalifikowanymi, tak żeby nie było sytuacji że ktos przez 10 lat codziennie wynosi śmieci. Ludzie mogą się też między sobą wymieniać zawodami. Szczególnie też