Wpis z mikrobloga

Mirki, chciałem zapytać czy użytkuje ktoś Skodę Rapid Liftback 1.0 TSI? Jeśli tak to jakie opinie macie o tym autku? Jestem zainteresowany kupnem ale nie wiem czy pchać się w ogóle w niego.
#skodarapid #skoda
  • 9
@kociub: ja się mogę wypowiedzieć o silniku 1.0tsi, ale mam go w fabii (wersja 110KM). Mam przejechane niecałe 50k i jestem bardzo zadowolony. Bardzo dobra dynamika, zbiera się nawet z dołu (a przesiadłem się z 1.9tdi), a to wszystko przy niedużym apetycie na paliwo, jak na benzynę.
@kociub: ja mam Rapida Spaceback 1.0TSI 110koni z 6 biegowym manualem, z końcówki 2017 (po lift), nowy prosto z salonu, mam nalatane już 54kkm. Świetne auto, bardzo mało pali (ostatnio na trasie 110km spalił 4.1l) w normalnym użytkowaniu w okolicach 5l, na trasie Wrocław -> Płock którą często robiłem zwykle palił 5.8l (średnia prędkość z prawie 400km około 110kmh). Wszystko to z 3 osobami na pokładzie. Na jednym tankowaniu można zrobić
@kociub: dodam jeszcze że było kilka tych silników 1.0, najsłabszy, bez turbo był oferowany też z LPG, ogólnie silnik OK, mam w rodzinie taki w Fabii ale dynamika jest tragiczna, z tego powodu szczerze odradzam. Najlepiej brać taki jak mój 110KM albo też 1.0TSI tylko słabszy, miał chyba około 95KM. Można do niego spokojnie wgrać mapy od wersji 110 konnej (lub trochę zmodyfikowane) za jakieś 1800zł. Więc jeśli znajdziesz słabszego to
@kociub: Może i były, ja nie pamiętam. Zaznaczam tylko że silnik z tą instalacją LPG nie działa w 100% na gazie, bierze też benzynę. W rodzinie jest Fabia z 1.0 bez turbo i z LPG z 2018 (lub 2019) roku i tam właśnie tak to działa. Pali, o ile mnie pamięć nie myli około 7-8l gazu i trochę benzyny, generalnie słabo, te mocniejsze silniki palą o wiele mniej.