Wpis z mikrobloga

Dzień dobry ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Nie, nie zapomniałem. Jak być może pamiętacie, jakiś czas temu, pod rejteradą - ha, tfu! - Francuzów z France Football, proponowałem zorganizowanie najbardziej prestiżowego festiwalu piłkarskiego na świecie, mianowicie Złotego (Wy)kopu. Do głosowania postanowiłem przejść dopiero po zakończeniu sezonu Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Być może ich przebieg wpłynął w jakimś stopniu na wybory kogoś z Was.

Dla przypomnienia, wyznaczyłem takich kilka kategorii, w których każdy z Was będzie mógł oddać głosy:

1. Najlepszy piłkarz z pola
2. Najlepszy bramkarz
3. Najlepszy obrońca
4. Najlepszy pomocnik
5. Najlepszy atakujący
6. Odkrycie sezonu - może być zarówno indywidualne, jak i drużynowe
7. Rozczarowanie sezonu - może być zarówno indywidualne, jak i drużynowe
8. Trener sezonu
9. Drużyna sezonu

Miałem dylemat, czy trzymać się klasycznego podziału na pozycje, zwłaszcza w przypadku pomocników i napastników. Nie ukrywajmy, obecnie drużyny grają zazwyczaj z jednym wysuniętym centralnie napastnikiem, ale schodzący ze skrzydeł zawodnicy wywierają na grę ofensywną często równie duży wpływ, co klasyczne "dziewiątki". Dlatego, aby nie zastanawiać się, czy Messi lub Ronaldo są jeszcze pomocnikami, czy już napastnikami, zdecydowałem się na zmianę tej kategorii na "atakujących", gdzie oprócz Lewego będą klasyfikowani Messi, Ronaldo, Mbappe, Neymar itp. Kategorię pomocników przewiduję bardziej dla pozycji typowych "6", "8" i "10"

W kategoriach dla najlepszego piłkarza z pola, bramkarza, obrońcy, pomocnika i atakującego macie do dyspozycji trzy głosy. Najwyższa pozycja jest warta trzy punkty, kolejna - dwa i ostatnie miejsce - jeden punkt. W kategoriach na odkrycie sezonu, rozczarowanie sezonu, trenera sezonu i drużynę sezonu uznałem, że wystarczy jeden głos.

Plebiscyt ma charakter głosowania otwartego, tzn. możecie głosować na kogokolwiek chcecie. Oczywiście proszę, abyście trzymali się wytycznych zwłaszcza co do podziału na pozycje. Wiem, że to czasem może być mylące, ale załóżmy, że skrzydłowych traktujemy w tej samej kategorii co napastników ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co do głosowania - nie ukrywam, że nie miałem za bardzo czasu, żeby pokombinować na temat proponowanego arkusza Googla. Dlatego w tej edycji będziecie mogli swoje typy wysłać w komentarzach pod postami lub najlepiej w wiadomości prywatnej. W głosowaniu mogą brać udział zielonki z kontem założonym przed 31.08.2020 (aby ktoś niecny nie chciał sfałszować wyników) ( ͡° ͜ʖ ͡°) W komentarzu poniżej także zamieszczę szablon do skopiowania przy odpowiedzi.

Głosowanie do końca niedzieli, 6 września 2020 godz. 23:59:59. Następnego dnia w godzinach wieczornych planuję zorganizowanie uroczystej gali na tagu, na którą już teraz zapraszam. Obowiązują oczywiście stroje wieczorowe ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Jeśli plebiscyt się przyjmie, będzie można pomyśleć o jakichś ewentualnych modyfikacjach i kontynuowaniu projektu w przyszłości. I może ktoś jakąś grafikę z jakimś logo obmyśli, czy coś. Ale to tylko bonusowo jak się ktoś chętny znajdzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#zlotywykop #zlotapilka #mecz #pilkanozna
  • 31
  • Odpowiedz
Wołam zainteresowanych tematyką Złotego (Wy)kopu lub tych, którzy wcześniej oddali głosy:


Panowie i Panie, jeśli chcecie brać udział w zabawie, to poniżej jeszcze przesyłam szablon odpowiedzi, który możecie skopiować i mi podesłać. Tak jak napisałem w poście, najlepiej w prywatnej wiadomości, ale w komentarzu pod postem też uznam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
1. Najlepszy piłkarz z pola - ROBERT LEWANDOWSKI
2. Najlepszy bramkarz- ROBERT LEWANDOWSKI W STROJU BRAMKARZA
3. Najlepszy obrońca- ROBERT LEWANDOWSKI
4. Najlepszy pomocnik- ROBERT LEWANDOWSKI
5. Najlepszy atakujący- ROBERT LEWANDOWSKI
6. Odkrycie sezonu - może być zarówno indywidualne, jak i drużynowe- ROBERT LEWANDOWSKI
  • Odpowiedz
SZABLON GŁOSOWANIA - do uzupełnienia i przesłania. Najlepiej w prywatnej wiadomości, ale w komentarzu pod postem też uznam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1. Najlepszy piłkarz z pola: 1. Imię i nazwisko (+3 pkt); 2. Imię i nazwisko (+2 pkt); 3. Imię i nazwisko (+ 1 pkt).
2. Najlepszy bramkarz: 1. Imię i nazwisko (+3 pkt); 2. Imię i nazwisko (+2 pkt); 3. Imię i nazwisko (+ 1 pkt).
3. Najlepszy obrońca: 1. Imię i nazwisko (+3 pkt); 2. Imię i nazwisko (+2 pkt); 3. Imię i nazwisko (+ 1 pkt).
4. Najlepszy pomocnik: 1. Imię i nazwisko (+3 pkt); 2. Imię i nazwisko (+2 pkt); 3. Imię i
  • Odpowiedz
Moje typy:

1. Najlepszy piłkarz z pola: 1. Robert Lewandowski (+3 pkt); 2. Cristiano Ronaldo (+2 pkt); 3. Kevin de Bruyne (+ 1 pkt).
2. Najlepszy bramkarz: 1. Manuel Neuer (+3 pkt); 2. Jan Oblak (+2 pkt); 3. Alisson (+ 1 pkt).
3. Najlepszy obrońca: 1. Sergio Ramos (+3 pkt); 2. Virgil van Dijk (+2 pkt); 3. Dayot Upamecano (+ 1 pkt).
4. Najlepszy pomocnik: 1. Kevin de Bruyne (+3 pkt); 2. Joshua Kimmich (+2 pkt); 3. Bruno
  • Odpowiedz
@JakovKarnic: może nie powinienem tak pisać, ale to tylko Wykop i nie traktuj wszystkiego tak śmiertelnie poważnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Do Francuzów nic nie mam, tylko do niezrozumiałej decyzji francuskiej redakcji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
1. Najlepszy piłkarz z pola 1. Cristiano Ronaldo 2. Robert Pich 3. Waldemar Sobota
2. Najlepszy bramkarz 1. Matus Putnocky 2. Daniel Kajzer 3. Dariusz Szczerbal
3. Najlepszy obrońca 1. Piotr Celeban 2. Mariusz Pawelec 3. Łukasz Broź
4. Najlepszy pomocnik 1. Robert Pich 2. Michał Chrapek 3. Krzysztof Mączyński
5. Najlepszy atakujący 1. Cristiano Ronaldo 2. Waldemar Sobota 3. Erik Exposito
6. Odkrycie sezonu - może być zarówno indywidualne, jak i drużynowe Erik Exposito
  • Odpowiedz
@aut91

1. Najlepszy piłkarz z pola:
1. Robert Lewandowski (+3 pkt); 2. Serio Ramos (+2 pkt); 3. Kevin De Bruyne(+ 1 pkt).
2. Najlepszy bramkarz: 1. Manuel Neuer (+3 pkt); 2. Alisson (+2 pkt); 3. Keylor Navas (+ 1 pkt).
3. Najlepszy obrońca: 1. Sergio Ramos (+3 pkt); 2. Alhponso Davies (+2 pkt); 3. Joshua Kimmich (+ 1
  • Odpowiedz
@JakovKarnic:

Co było równie niezrozumiałe jak decyzja redakcji. Wielce wymowna była okładka którejś gazety, chyba L'Equipe, która sugerowała, że z czołowych lig wszyscy grają i tylko Francuzi wyszli na tym jak... no, sugerowanie było, że niemal jak idioci.

Wiem, że Francuzi są mocno zapatrzeni na samych siebie i swoją ligę. Mimo wszystko ten ranking był i jest pozostaje prestiżowy, więc o wiele bardziej racjonalna byłoby jego przeprowadzenie i cóż, z
  • Odpowiedz
Wiem, że Francuzi są mocno zapatrzeni na samych siebie


@aut91: no to o co ci chodzi, masz własny, trzy głosy już są. Francuzi nie chcieli, to nie ogłosili.

Mimo wszystko ten ranking był i jest pozostaje prestiżowy


@aut91: Pomimo takiego blamażu jak w tym roku? No kruci.
  • Odpowiedz
Szczęść Boże, dziękuję za wspomnienie.

1. Najlepszy piłkarz z pola: 1. Robert Lewandowski (+3 pkt); 2. Kevin De Bruyne (+2 pkt); 3. Paulo Dybala (+ 1 pkt).
2. Najlepszy bramkarz: 1. Manuel Neuer (+3 pkt); 2. Jan Oblak (+2 pkt); 3. Alisson Becker (+ 1 pkt).
3. Najlepszy obrońca: 1. Sergio Ramos (+3 pkt); 2. Alphonso Davies (+2 pkt); 3. Joshua Kimmich (+ 1 pkt).
4. Najlepszy pomocnik: 1. Kevin De Bruyne (+3 pkt); 2. Leon Goretzka (+2 pkt); 3. Bruno Fernandes (+ 1 pkt).
  • Odpowiedz
@aut91:
1. Najlepszy piłkarz z pola: 1. Robert Lewandowski (3 pkt); 2. Kevin de Bruyne (2 pkt); 3. Josip Ilicic (1 pkt).
2. Najlepszy bramkarz: 1. Manuel Neuer (3 pkt); 2. Wojciech Szczęsny (2 pkt); 3. (Dean Henderson).
3. Najlepszy obrońca: 1. Alphonso Davies (3 pkt); 2. Sergio Ramos (2 pkt); 3. Virgil van Dijk (1 pkt).
4. Najlepszy pomocnik: 1. Kevin de Bruyjne (3 pkt); 2. Bruno Fernandes (2 pkt); 3. Jordan Henderson (1 pkt).
5. Najlepszy atakujący: 1. Robert Lewandowski (3 pkt); 2. Serge Gnabry (2 pkt); 3. Neymar
  • Odpowiedz
@aut91: 1. Najlepszy piłkarz z pola: 1. Robert Lewandowski (+3 pkt); 2. Christian Gytkjaer (+2 pkt); 3. Jakub Moder (+ 1 pkt).
2. Najlepszy bramkarz: 1. Manuel Neuer (+3 pkt); 2. Mickey Van der Hart (+2 pkt); 3. Dusan Kuciak (+ 1 pkt).
3. Najlepszy obrońca: 1. Tymoteusz Puchacz (+3 pkt); 2. Lubomir Guldan (+2 pkt); 3. Michał Karbownik (+ 1 pkt).
4. Najlepszy pomocnik: 1. Dani Ramirez (+3 pkt); 2. Kamil Jóźwiak (+2 pkt); 3. Damjan Bohar (+ 1 pkt).
5. Najlepszy atakujący: 1. Robert Lewandowski (+3 pkt); 2. Christian Gytkjaer (+2 pkt); 3. Jorge Felix (+ 1 pkt).
6. Odkrycie sezonu:
  • Odpowiedz
1. Najlepszy piłkarz z pola: 1. Robert Lewandowski (+3 pkt); 2. Kevin de Bruyne (+2 pkt); 3. Neymar (+ 1 pkt).
2. Najlepszy bramkarz: 1. Manuel Neuer (+3 pkt); 2. Alisson (+2 pkt); 3. Jan Oblak (+ 1 pkt).
3. Najlepszy obrońca: 1. Alphonso Davies (+3 pkt); 2. Sergio Ramos (+2 pkt); 3. Virgil van Dijk (+ 1 pkt).
4. Najlepszy pomocnik: 1. Kevin de Bruyne (+3 pkt); 2. Joshua Kimmich (+2 pkt); 3. Leon Goretzka (+ 1 pkt).
5. Najlepszy atakujący: 1. Robert Lewandowski (+3 pkt); 2. Serge Gnabry (+2 pkt); 3. Sadio Mane (+ 1 pkt).
6. Odkrycie sezonu:Atalanta Bergamo
  • Odpowiedz
1. Najlepszy piłkarz z pola: 1.Robert Lewandowski (+3 pkt); 2. Sergie Gnabry (+2 pkt); 3.Neymar Jr (+ 1 pkt).

2. Najlepszy bramkarz: 1. Thibaut Courtois (+3 pkt); 2. Manuel Neuer (+2 pkt); 3. Dean Henderson (+ 1 pkt).

3. Najlepszy obrońca: 1. Joshua Kimmich (+3 pkt); 2. Sergio Ramos (+2 pkt); 3. Alphonso Davies (+ 1 pkt).

4. Najlepszy pomocnik: 1. Thiago Alcantara (+3 pkt); 2. Kevin de Bruyne (+2 pkt); 3. Bruno Fernandes (+ 1 pkt).

5. Najlepszy atakujący: 1. Robert Lewandowski (+3 pkt); 2. Sergie Gnabry (+2 pkt); 3. Neymar Jr (+ 1 pkt).

6. Odkrycie sezonu: Sheffield United
  • Odpowiedz
@aut91: 1. Najlepszy piłkarz z pola: 1. Robert Lewandowski (+3 pkt); 2. Kevin De Bruyne (+2 pkt); 3. Alphonso Davies (+ 1 pkt).
2. Najlepszy bramkarz: 1. Manuel Neuer (+3 pkt); 2. Thibaut Courtois (+2 pkt); 3. Jan Oblak (+ 1 pkt).
3. Najlepszy obrońca: 1. Alphonso Davies (+3 pkt); 2. Trent Alexander-Arnold (+2 pkt); 3. Dayot Upamecano (+ 1 pkt).
4. Najlepszy pomocnik: 1. Kevin De Bruyne (+3 pkt); 2. Thomas Müller (+2 pkt); 3. Joshua Kimmich (+ 1 pkt).
5. Najlepszy atakujący: 1. Robert Lewandowski (+3 pkt); 2. Josip Ilicić (+2 pkt); 3. Leo Messi (+ 1 pkt).
6. Odkrycie sezonu:
  • Odpowiedz