Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Po zmianie przepisów dot. rejestracji sprzętu pływającego można już łowić bezkarnie z kajaków i rowerów wodnych(niezarejestrowanych)?
#wedkarstwo
  • 7
Obowiązkowi rejestracji podlega:

jacht (jacht rekreacyjny oraz jacht komercyjny, w tym skuter wodny, jednostka pływająca używana do celów mieszkalnych (houseboat) oraz drewniana replika statku historycznego) oraz jednostka pływająca używana do amatorskiego połowu ryb, o długości większej niż 7,5 m lub napędzie mechanicznym o mocy większej niż 15 kW;
Przy okazji, czy kajak dmuchany/deska SUP można zaliczyć jako ponton? Albo inaczej, czy jeżeli na wodzie zakaz połowu z pontonu to czy to można do tego zaliczyć też kajak pneumatyczny tudzież deskę? Słucham mądrych :)
@Scutacarus: wolno ze wszystkiego łowić bez rejestrowania (do 7,5m i <15kW), ale mam wodę na której jest wew. regulamin który wyklucza łowienie z pontonu i się zastanawiam, co z kajakami pneumatycznymi.
@DeLorean no a ja się pytam czy z łódki można na tym jeziorze. Dla mnie wszystko dmuchane tak samo będzie traktowane i zapewne w związku z tym jest zakaz. Jakieś ryzyko uszkodzenja czy cis