Wpis z mikrobloga

Wszyscy tu macie racje. Przedsiebiorczosc to pewna cecha ktora nalezy wykorzystac a nie tlamsic. Golic owce a nie zabraniac im dzialac. :) i bedzie dobrze. Trzeba miec tylko dobre narzedzia fo golenia, a z tym politycy nie potrafia sobie poradzic.
  • Odpowiedz
kapitaliści nie pracują


@SwietlistySzlak: No chyba coś Ci się #!$%@?ło xD To nie w kapitalizmie powstało powiedzonko "czy się stoi, czy się leży 2 tysiące się należy" xD

jedynie biorą prowizję z cudzej
  • Odpowiedz
No chyba coś Ci się #!$%@?ło xD To nie w kapitalizmie powstało powiedzonko "czy się stoi, czy się leży 2 tysiące się należy" xD


@kompek: W Kapitalizmie powstało powiedzenie "Nie zadzwonię po karetkę bo boje się że moje dzieci będą miały setki tysięcy dolarów długu" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Bo najpierw zainwestowali czas/pieniądze w rozkręcenie firmy, więc teraz chcą zwrotu tej inwestycji i zacząć na niej zarabiać...? zresztą nikt tych ludzi nie zmusza do pracy dla kapitalistów, mogą założyć własną firmę i tam sobie rządzić ¯_(ツ)_/¯

Zainwestowali kasę, czyli
  • Odpowiedz
@SwietlistySzlak: niczego nie zabieraja robotnikowi, bo robotnik nie posiada 'nadwyzki' (cokolwiek mialo by to znaczyc). Robotnik ma robic bo za to dostaje pieniadze. Wszystko co zrobil robotnik jeszcze przed wytworzeniem nalezy do zleceniodawcy, bo tak sie oboje DOBROWOLNIE umowili.
@SwietlistySzlak: Jakie, 'podpisuj albo umrzesz z glodu?'. Mozesz sam sobie byc szefem i robic cokolwiek chcesz dla kogo chcesz - nikt do niczego cie nie zmusza. Mam dziwne wrazenie
  • Odpowiedz
@Lorne: O, klasyczny szok po pierwszej w życiu styczności z wartością pracy. Spoko, też przez to przechodziłem.

Możesz sam sobie być szefem i robić cokolwiek chcesz dla kogo chcesz - nikt do niczego cie nie zmusza.

To chyba ty żyjesz w jakimś alternatywnym świecie w którym człowiek nie ma potrzeb fizjologicznych i nie musi jeść xD
  • Odpowiedz
To chyba ty żyjesz w jakimś alternatywnym świecie w którym człowiek nie ma potrzeb fizjologicznych i nie musi jeść xD


@SwietlistySzlak:

No debil. Twoje problemy to nie problemy calego spoleczenstwa.
  • Odpowiedz
@Andsor: Nie wiem co ten obrazek ma #!$%@? do rzeczy, od kiedy w Polsce 1 poprawka do konstytucji USA obowiązuje? Poza tym, masz prawo mi napisać że jestem debilem i #!$%@?ę głupoty i tak samo mam prawo odpowiedzieć ci identycznie, ty się chyba zgodzić możemy
  • Odpowiedz
@SwietlistySzlak: to, że wolność pozytywna to zmuszanie innych żeby coś ci dali więc jednocześnie oznacza zniewalanie innych. Innymi slowy FUCK LOGIC

to że jesteś głodny nie oznacza, że ktoś ma obowiązek refundowania Ci tego lub zapewniać ochronę przed tym. Tak samo jak np. nikt nie ma obowiązku chronić cię przed morderstwem, sam musisz to sobie zapewnić. Więc nawet gdybyś przedstawił "wolność do dachu nad głową" jako "wolność od bycia bezdomnym",
  • Odpowiedz