Wpis z mikrobloga

są tu jakieś medyczne mirki? Co robiliście, żeby się dostać na medycynę tzn jakie metody nauki stosowaliście, w jakim czasie sobie rozłożyliście powtórki i w jaki sposób się cały czas motywowaliście cały czas? #medycyna
  • 20
@buun: nie wiem czy to metoda nauki ale mniej gdzieś co tam się uczycie na lekcjach, ucz się samodzielnie dla siebie samej, rób testy testy testy i jeszcze raz testy. Klucz to #!$%@? i trzeba się nauczyć odpowiadać tak jak są układane. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zależy jak się na co dzień uczysz ale dobrze by było przerobić cały materiał z tego co ci zależy kilka miesięcy
@Koperek01 o dzieki. Wsm masz racje bo babka od biologii wciska nam duzo nieistotnych faktow i to jest takie meh. Musze sie za te arkusze zabrac, tylko strasznie zniechęcające jest to, jak ci średnio zadania wychodzą ಥ
@buun: czy istotne czy nie to się okaże dopiero na maturze, mi 6 lat temu właściwie wystarczyło to co w vademecum operonu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale bez zadań, nawet najlepiej obkuta nic nie zrobisz bo nie trafisz w klucz
@buun: Podstawa to arkusze z zeszłych lat, bo jak nie wstrzelisz się w klucz to nawet podręcznik wykuty na pamięć nie pomoże. Chodziłem też na korki do prywatnej szkoły bo jednak łatwiej jak nauczyciel pokieruje nauką, wytłumaczy i podpowie co jest najważniejsze.
@merdig: z chemii wlasnie robię zadania z arkuszy i tutaj jest mniejszy problem z wstrzeleniem się w klucz, ale z tej biologii cholera. I jeszcze cięzko ogarnąć taką ilość materiału, jak to cholerstwo tak łatwo ucieka z głowy :/// ale faktycznie może i zadania pomogą mi to utrwalić
Co robiliście, żeby się dostać na medycynę tzn jakie metody nauki stosowaliście, w jakim czasie sobie rozłożyliście powtórki i w jaki sposób się cały czas motywowaliście cały czas?


@buun: Czytac podreczniki i repetytoria, robisz arkusze i zbiory zadan. Liczyc na to, ze siadzie klucz i bedziesz miec odrobine szczescia. Magii w tym nie ma. Za mojego czasu robilo sie witowskiego i pazdro.
@buun: z tego co pamietam to ja nie robilem bo mi bylo szkoda czasu na pierdoły, ale jeżeli jesteś w stanie to robić w miarę sensownym tempie, masz czas i ci to pomaga to dlaczego nie.
jeszcze probuję w biomedicę,


@buun: pamiętam ich pierwsze zbiory i to było gówno straszne więc nie polecam. Generalnie skup się na wymaksowaniu chemii, bo jest znacznie mniej podatna na zmiany klucza. Z niej zbiór Pac jest najlepszy, bo Witowski i Pazdro słabo pasują pod nową maturę. Z biologii musisz wkuć wiedzę z książek, myśleć na maturze i liczyć na wpasowanie się w klucz.