Wpis z mikrobloga

RIA Novosti - ''Łukaszenka zrównał obecna sytuację na granicy do poczatku Wielkiej Wojny Ojczyznianej.''

W skrócie
- jest zagrożenie, ale on wysłał wojsko na granicę aby broniło Grodna
- oni chcą z Białorusi uczynic rynek zbytu i skierować przeciwko Rosji
- Putin obiecał pomóc w razie agresji i wspólnie unicestwia każdego kto tylko przekroczy granice Państwa Związkowego Białorusi i Rosji

Prezydent dokonał analogii z sytuacją na początku Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, kiedy armia radziecka została uśpiona, przez co nie była gotowa do odparcia agresji. - Dobrze uczyłem się historii i wiem to. Dlatego wyciągam wnioski. To była dla mnie lekcja. Dlatego musiałem doprowadzić połowę armii do pełnej gotowości bojowej i rozmieścić, tak naprawdę otoczyć Grodno, żeby nie patrzyli na tę naszą perłę - powiedział. Aleksandra Łukaszenki.


Oni (na Zachodzie) nie potrzebują Białorusi. Białoruś jest jak zwykle trampoliną do Rosji. Tylko nie w ten sam sposób, w jaki Hitler rzucił Grupę Armii Centrum na Moskwę. Technologie są różne. Konieczne jest złamanie tej władzy która jest, i podsuniecie wślizgnięcie innej, która zwróci się do obcego państwa, aby sprowadzić wojsko i zapewnić wsparcie. Potrzebują tu rynku, na którym będą handlować swoimi produktami ", -


Mamy umowę. Mówię: zastanówmy się, co zrobimy. Mówi: wiemy, czego chcą. A Putin przeszedł już kilka takich etapów od wojny czeczeńskiej i wie, co się dzieje wokół granic. I zgodziliśmy się z nim. Poradzimy sobie z tym problemem - zapewnił głowa państwa. - Ale jeśli wyjdą na zewnątrz, musimy użyć wspólnego zgrupowania sił zbrojnych, którego podstawą jest armia białoruska. A Rosjanie powinni nas wspierać i iść za nami. Stworzyliśmy z nim rezerwy. Ani jeden żołnierz z Rosji nie przekroczyła naszej granicy. Na razie radzimy sobie na własną rękę. Ale nasz głos, ręka i noga nie zadrżą, by załatwić każdego, kto drgnie na zachodniej granicy Państwa Związkowego. "


https://ria.ru/20200828/lukashenko-1576454881.html

https://www.belta.by/president/view/lukashenko-za-granitsej-dolzhny-podumat-vo-chto-mozhet-prevratitsja-evropa-esli-v-belarusi-polyhnet-404574-2020/

#rosyjskiemediaopolsce #rosja #neuropa
  • 4
@szczupak_ziemny: Wystarczy, że zrobi atak wyprzedzający i nagle okaże się że Sommer, bo to on jak i Cejrowski, Giertych oraz Piskorski, zrobili prowokację gliwicką.
Z Polski wszyscy inwestorzy zwieją w tydzień, a nasz PKB spadnie o połowę, jak to stało sie na Ukrainie.
@szczupak_ziemny: Celem Rosji,. Chory na schizofrenie mozaikową Łukaszenka jest tylko podatnym narzędziem.

Wszczęcie wojny na przesmyku suwalskim, ucieczka inwestycji z Polski, spadek pKB o połowe rok do roku kryzys w UE (Polska ma samych wrogów w Brukseli i innych państwach UE poza kilkoma wyjątkami, zrobią to co Francja w 1939 roku)), podział NATO do jego rozpadu (są już i bez tego podziału między USA a UE) itd itd
To co zrobił