Wpis z mikrobloga

Mirki zastanawiam się nad fotowoltaiką. Pytanie czy warto się ładować teraz w temat (kredytowanie z niskim procentem + nadpłacanie) i składać wniosek o 5k z mójprąd + ulga termomodernizacyjna czy może poczekać i zrobić na spokojnie w przyszłym roku (gdzieś w lutym/marcu), a do tego czasu jestem w stanie odłożyć na jakieś 50% inwestycji?

#fotowoltaika #kiciochpyta
  • 21
@tobiasty wszystko zależy od tego ile chcesz mieć tych paneli. Musisz wziąć pod uwagę to,że zimą mniej naprodukujesz sobie tego prądu i pytanie czy wystarczy Ci na wszystkie sprzęty które używasz w domu.
Możesz oczywiście zmagazynować” nadwyżkę w sieci, a potem masz 12 miesięcy, aby 80% tej nadwyżki odebrać. Pozostałe 20% jest liczone jako „opłata” dla zakładu energetycznego.
@Villemo18: dzisiaj mam spotkanie z jedną firmą to się dowiem ile mi ich wejdzie na dach. Ogólnie ze zużyciem prądu nie będę miał problemu, mam dwa klimatyzatory którymi mogę dogrzać w razie czego + kupa sprzętu elektronicznego. Ale wydaje mi się, że przy rachunkach ~250 zł mc 5kWp jest z nadwyżką :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@tobiasty: moim zdaniem marzec to będzie po ptakach, braknie kasy. Jeśli będzie 3 edycja, a będzie jeśli kasa się nie skonfzy do grudnia, to wniosek trzeba będzie złożyć odrazu na starcie.
Ja bym robił na jesieni. Wrzesień, październik to ostatni gwizdek
No cóż firma na F... miała być u mnie na 15.00, po 16.00 zadzwonił do mnie Pan przedstawiciel że nie miał zasięgu i zepsuło mu się auto, więc dzisiaj nie da rady i może mi zrobić wycenę przez telefon, ale dopiero za godzinę. Nadal czekam ¯_(ツ)_/¯