Wpis z mikrobloga

@naut: Jeśli nie potrzebujesz softu tylko na Windowsa, lub wystarczy Ci VM (Parallels Desktop działa bardzo fajnie) to zdecydowanie macbook. A jeśli VM Ci nie pasuje ostatecznie można postawić bootcampa albo inne Windows to go
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@naut: u mnie na uczelni połowa miała dell'a, połowa mac'a, a ja ci powiem, że ThinkPad X200 w zupełności wystarczy, na baterii spokojnie wytrzyma (Linux z wrzuconym tlp), a i nie będziesz taki jak wszyscy ( ͡° ͜ʖ ͡°) I tak, lekki ze mnie hipster
@naut: A ja bym odradzał maca, jeśli do tej pory pracowałeś na widnowsie. Sam się przesiadłem jakiś czas temu własnie na macbooka i owszem: system wygląda olśniewająco, sprzęt jest dopracowany, bateria działa długo ale to co mnie najbardziej wkurza to po pierwsze zupełnie inne skróty klawiszowe, często nawet nieintuicyjne oraz pewne drobiazgi/usprawnienia które w windowsie wydawały się oczywiste a w maczku trzeba się nagłowić jak to zrobić. Kilka przykładów:
- domyślnie
@4n000n: Tak, wiem że sporo z tych rzeczy można sobie skonfigurować jakimiś zewnętrznymi pluginami. Ja np. przewijanie w myszce ustawiałem za pomocą zewnętrznej apki, ale jak ktoś się przez lata przyzwyczaił do innych skrótów klawiszowych i do innych ustawień to jest to upierdliwe jeśli chodzi o produktywną przesiadkę. BTW, poprosiłbym jeszcze w takim razie o poradę jak zrobić, żeby belka menu była cały czas widoczna w trybie full screen, a nie
@enten: W opcjach masz ustawienia menu i czy ma sie chowac czy nie. Zielony nie maksymalizuje okna na danym biurku ale tworzy dla niego nowy workspace. Tego chyba sie nie da zmienic. To co mozesz chciec to gdzieni jak full screen zrobi workspace