Wpis z mikrobloga

Macie jakiś patent na pobieranie wielu działek automatycznie z ULDK? Obecnie pobieram wtyczką ale wiem, że da się szybciej ale niestety osoba która to umie nie lubi się dzielić wiedzą.

#geodezja #gis
  • 17
  • Odpowiedz
@schreder: Patentów jest kilka:
1. wygenerowanie siatki i pobieranie po niej (z eliminacja duplikatów)
2. wygenerowanie csv z działkami do pobrania, mozna to zrobić po starym LPISie (jak ktoś sobie ściągnął kiedyś) tylko robią się dziury i nie wszystko jest aktualne, albo sobie robisz odpytanie po identyfikacji w WMSie i robisz listę

Ogólnie uldk i cały geoportal mają zabezpieczenie przed hurtowym zaciąganiem działek, zwłaszcza wieczorem łątwo wyłapać bana.
  • Odpowiedz
@Slamowir: nie.
@CherryJerry: no ale to chyba nadal się sprowadza do ręcznego klikania / wpisania id działki. Jak ja mam kilkadziesiąt km trasy z buforem 100m to bym to klikał cały dzień :/ A wiem, że da się to ogarnąć w kilkanaście minut.
  • Odpowiedz
@CherryJerry: No z WFS to by było łatwo ale jest taki wfs? Chodzi o to, żeby to były naprawdę dobre granice działek a nie jakaś lipa jak LPIS. Te z ULDK to podobno to samo jest co i w podgiku
  • Odpowiedz
@schreder: Jak masz listę CSV, to przez wtyczkę w QGISie przepuścić tę listę i samo się będzie ściągać. CSV możesz sobie przygotować z LPISu albo nie wiem, jak masz ją skądś wcześniej przygotowaną (z wypisów itd).

Nie wiem co tam Twój znajomy sobie ogarnął w temacie, ale wtyczki do QGIS to tylko jedne z narzędzi którymi można pobierać geometrie. Geodeci z C-GEO i innych oprogramowaniu też mają to zaimplementowane, nawet w
  • Odpowiedz
@CherryJerry: ta wtyczka nie ma opcji dodania listy identyfikatorów. Może da się to jakoś ogarnąć ale ja nie obczajam takich rzeczy. Zobaczę może coś wyciągnę z tego linku ostatniego. Dzięki
  • Odpowiedz