Wpis z mikrobloga

Złożyłem niedawno kompa i pewna rzecz mnie zaskoczyła. Mam ryzena 7 3700x i RTX 2070 super i karta w spoczynku ma zegary ustawione na 300 MHz. Dopiero jak odpalę jakiś benchmark np. OCCT to karta zaczyna się kręcić na maxa 1850 MHz. Jak odpalam GTA V to mam 30 FPS choćby skały srały, a zegar GPU waha się między 300 a 800 MHz. Czyżby to była wina podłączonego ekranu i do niego dostosowywane były klatki? Obecnie czekam na monitor Acera 144 Hz, a teraz kompa podłączyłem do telewizora Samsung NU8002 po HDMI.
#pcmasterrace #nvidia
  • 9
@Chandox: pogrzeb w panelu sterowania nvidia, prawy przycisk na pulpicie itd. tam chyba się pozycja nazywa zmiana rozdzielczości, czy jakoś tak, i tam zmieniasz odświeżanie z 30 hz na 60 hz.

Miałem ten problem z podłączonym tv samsunga oprócz monitora.
Jak chcesz to mogę zobaczyć jak się to dokładnie nazywa ale to dopiero jak wrócę z roboty.
@monarchy88 Zgadza się że mam włączony bo miałem rozrywanie obrazu. Jak wyłączę to FPSy pójdą do góry? Rozumiem że jak będę miał porządny monitor z gSync compatible to będzie śmigać z większym klatkażem bez rozrywania?
ten model NU8002 niby ma 60-120HZ odświeżanie, dlaczego miało by vsync blokować na 30 a nie więcej?
@monarchy88:

niska wersja HDMI (<2) i nie daje rady więcej niż 30hz na 4k?