Wpis z mikrobloga

#tenet #kino
Tenet dupy nie urywa. Aktorzy mocno schematyczni, Washington jakby chciał a nie mógł... a może raczej jakby mógł, ale nie chciał. Żadnej wyrazistej postaci. Scenarusz jak do gry bardziej i wszyscy prowadzeni po sznurku. Niby ma zaskakiwać, ale mimo zawiłej fabuły oglądający jest czasem grubo przed bohaterami. Sam pomysł na inwersję ciekawy, ale wykonanie i schematyczność w dialogach trochę film pogrążyła. Osobiście słabe 6/10. Incepcji i Interstellarowi dałem tyle samo, ale lepiej się przy nich bawiłem. W porównaniu do Teneta powinienem je ocenić na 8/10... ¯\_(ツ)_/¯
#soundtrack Ludwiga Göranssona daje radę - niestety premiera 3 września a na razie można sobie posłuchać TS. Ale coś czuję, że nie będzie to ost na miarę Zimmerowskich, które znacznie bardziej mi się podobały niż same filmy.
wormnimda - #tenet #kino
Tenet dupy nie urywa. Aktorzy mocno schematyczni, Washingto...
  • 8
@farew3Ell: @czarnaMamba97:
Ale tutaj postaci jeszcze płytsze niż w innych jego filmach.
Spidersweb jednak ocenił wyżej niż ja - https://www.google.com/amp/s/www.spidersweb.pl/rozrywka/2020/08/26/tenet-recenzja-bez-spoilerow-nolan/amp/ Ale wg mnie to co tam opisują jako zalety (bałagan, totalny chaos, nagłe przejścia między lokacjami, hałas) ja w większości odebrałem jako wady. To film spokojnie do obejrzenia na >55 cali z dobrym nagłośnieniem.
@worm_nimda: fakt, momentami było za głosno, do tego ciągle muzyka (choc spoko), to przez 2,5h mozna sie zmeczyc. mimo, ze fabuła nie powala to i tak mi sie podobał, strzelanki w wykonaniu Nolana to bylo cos czego zawsze chcialam xd mam nadzieje ze zrobi cos podobnego jeszcze, ale moze z niej skomplikowanym scenariuszem
@czarnaMamba97: Właśnie chodzi o to, że scenariusz wbrew pozorom banalnie prosty - najpierw dowiedzieć się kto, a potem powstrzymać przed. To skomplikowanie to wzięło się z zawirowań związanych z maszyną i jej użytkowaniem i "fizyką". Strzelanki trochę wyglądały jak paintballowe zabawy.
Całość filmu to takie pomieszanie Incepcji z Memento - w sumie nieźle ale mam poczucie niedopracowania i tak po prawdzie nie wiem za bardzo z czego wynika...